"پورموسوی" برگ برنده نفت آبادان

شاید کمتر کسی تصور می‌کرد نفت آبادان برخلاف تمام پیش‌بینی‌ها، حالا در صدر جدول باشد.

تیم فوتبال نفت آبادان آنقدر برای لیگ بیستم دیر بسته شد که حتی نتوانست یک اردوی کامل خارج از استان هم برگزار کند اما از همان روزهای ابتدایی لیگ، پورموسوی برگ برنده نفتی ها شد.

مربی که اگر چه کار خود را دیر در نفت شروع کرد اما با تدبیر و بدون بهانه تراشی برای نبود بودجه لازم و ماندن پای انتخاب خود، اقدام به بستن تیم و طراحی هدف نفت برای لیگ بیستم کرد.

 

جذب بیت‌سعید، محمد طیبی، مهدی زبیدی، حکیم نصاری و همچنین جذب چندین بازیکن خوزستانی ۱۸، ۲۰ ساله خوزستانی، از اقدامات پورموسوی برای ساختن نفت جدید و اثبات دوباره توانمندی بازیکنان بومی خوزستان بود.

نفت در همین شرایط سخت، یک شرایط بحرانی را هم در اولین بازی لیگ برتر مقابل پیکان تجربه کرد؛ دیداری که نفت مجبور شد به دلیل ثبت نشدن قرارداد بازیکنان جدیدش، با ترکیبی کاملا بومی و جوان وارد میدان شود و در حالی که بسیاری نفت را بازنده بی‌چون و چرای این دیدار می دانستند اما پورموسوی با باور و اعتقادی که به جوانانش داشت، از بازی باخته خانگی، برنده از مستطیل سبز خارج شد.

نفت در ادامه نیز حتی در دیدارهایی که به تساوی رسید یا بدون امتیاز از زمین خارج شد، بازی های زیبا و فوتبال ناب خوزستانی را به نمایش گذاشت، ضمن این که بازیکنانی چون بیت سعید، زبیدی و خالقی فر که طی فصل های گذشته در تیم هایشان چندان توانمندی خود را نشان نداده بودند، در نفت آبادان در جریان بازی و دوباره مطرح شدن قرار گرفته اند.

البته این نفت ضعف هایی دارد که برای بهتر شدن باید رفع شوند اما به گفته کارشناسان، آن قدر نفت با تیم یک دست و بومی اش خوب بازی می کند که ضعف های آن کمتر به چشم آمده است.

 

صنعت نفت در بازی با تیم متمول و پر مهره تراکتور در هفته هشتم لیگ برتر نیز، بار دیگر توانست از بازی باخته با برد خارج شود. بردی که سجده شکر بازیکنان این تیم را در ورزشگاه تختی آبادان و جشن و پایکوبی دوباره هواداران را پشت درهای بسته ورزشگاه به دنبال داشت.

حالا کارشناسان با برد نفت در یک بازی دیدنی مقابل تیم تراکتور، بیشتر از پورموسوی به عنوان برگ برنده نفت در این روزهای صدرنشینی نام می برند.

مربی که نه تنها کار با جوانان را به خوبی بلد است، بلکه در طول ۹۰ دقیقه بازی با آرامش و تفکر و البته تسلط بر نیمکت خود، تیمش را به سمت پیروزی هدایت می کند.

ضمن این که نفت در دیدارهای خانگی اش، در نیمه دوم یعنی نیمه مربیان برنده بوده و به چهار برد شیرین خانگی دست پیدا کرده است.

نفت آبادان اکنون با ۱۴ امتیاز و به دلیل تفاضل گل کمتر نسبت به گل گهر در رده دوم جدول رده بندی قرار دارد، موفقیتی که باید بخشی از آن را هم متعلق به مدیریت خوب باشگاه صنعت نفت آبادان دانست و در شرایطی که برخی باشگاه های بزرگ از نداشتن مدیریت حرفه ای ضربه خورده اند، نفت آبادان با داشتن مدیری بی حاشیه و پرتوان در حال نتیجه‌گیری است.

صنعت نفت آبادان در ادامه مسیر خود کار سختی را در پیش دارد و اگر حمایت و توجه بیشتر مسئولان شهری و استانی را داشته باشد، حتی می تواند در صدر جا خوش کند. صدری که ثبات در آن، آرزوی چندین ساله هواداران دو آتیشه نفت آبادان است.

دیدگاه‌ها  

0 #1 کنار سیکلین آبادان 1399-10-07 08:18
سلام اولا وزارت نفت کاملا باید حامی صنعت باشه همه رقم دوما باید این جور بازیکنان و مربی را نگه داره تحت هر شرایط مالی آبادان خوزستان مهد فوتبال و باید خوب تغذیه بشه با ارزوی موفقیت اقا سید و صنعت نفت آبادان برزیلته

نوشتن دیدگاه