حل اختلافات بیمه گذاران گره گشای مشکلات اروند مال

مدیر مجتمع تجاری اروند گفت: در تحقق اتفاقات مثبت برای این مجتمع علاوه بر تعامل و همدلي دوسويه بازاریان با شرکت توسعه سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد اروند، حل اختلافات بیمه گذاران ضروریست.

سید احمد اوالی با اشاره به اینکه عرصه خدمت در سایه همدلی دو سویه مردم و مسئولان معنا می یابد؛ گفت: سال گذشته ۷۶ غرفه در مجتمع تجاری اروند ( کنزالمال) دچار حریق شد؛ با توجه به تاخیر در پرداخت حق بیمه و با تاکید بر اجرای مصوبه شورای تامین خرمشهر ، شرکت توسعه سرمایه گذاری اروند علیرغم محدودیت های مالی و تنها برای رفع هر چه سریع تر مشکلات غرفه داران عملیات بازسازی را آغاز کرد.

وی افزود: طرف قرارداد بیمه آتش سوزی مجتمع تجاری اروند بیمه دانا بود. پس از بررسی کارشناسان این بیمه و آتش نشانان پرونده مورد نظر تشکیل و مستندات جهت پرداخت خسارت به شرکت بیمه دانا در تهران ارسال شد.

که انتظار می رفت ظرف مدت یک ماه حق بیمه پرداخت شود که همان گونه که پیشتر گفته شد این امر محقق نشد و شرکت توسعه سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد اروند دست به کار شد.

 

مدیر مجتمع تجاری اروند با اشاره به پیشرفت فیزیکی پروژه بازسازی غرفه های آسیب دیده از آتش سوزی خاطر نشان کرد: این پیشرفت ۹۰ درصد بوده و متاسفانه پس از یک سال علیرغم بازسازی غرفه‌های آسیب دیده انتظارات ما از سوی بیمه دانا به دلیل مشکلات حقوقی این بیمه با بیمه آسیا محقق نشده است.

تاخیر در پرداخت خسارت به دلیل شکایت بیمه آسیا بوده و مانع اصلی در متوقف کردن پرداخت بیمه ها این شرکت بیمه است که موضوع از طریق قانونی در حال پیگیری است.

وی با اشاره به بیمه انبارهای مجتمع تجاری اروند گفت: قبل از حادثه آتش سوزی اداره انبارهای مجتمع تجاری اروند از طریق شرکت توسعه سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد اروند به پیمانکار واگذار شده بود.

در متن قرارداد تمامی مسئولیت‌ها به جز بیمه سازه به عهده این پیمانکار است. این شرکت به صورت محدود کالای انبارها را بیمه کرده است که در صورت پرداخت خسارت از سوی بیمه دانا می تواند جبران خسارت قابل توجهی برای بازاریان باشد.

 

سید احمد اوالی با اشاره به عدم پرداخت اجاره غرفه‌های مجتمع اروند از سوی بعضی از غرفه‌داردان گفت: برای اداره، بازسازی ، نگهداری و ارائه خدمات مطلوب به همت جمعی، همکاری و همدلی دو سویه نیاز است.

مدیر مجتمع تجاری اروند ضمن قدردانی از غرفه دارانی که به پرداخت اجاره بهای خود متعهدند، گفت: معافیت هایی در زمان شیوع ویروس کرونا و بعد از آتش سوزی برای غرفه دارن در نظر گرفته شد و همچنان هم جهت تخفیف مجدد درحال پیگیری است. اما متاسفانه بدهی معوقه بعضی از کسبه ی این بازار نزدیک به ۸۰ میلیارد ریال است.

وی خاطر نشان کرد: مکاتبه ای در ماههای گذشته به فرمانداری ویژه خرمشهر درخصوص همکاری و معرفی بانکها جهت پرداخت تسهیلات بانکی به آن دسته از غرفه دارانی که دچار حریق شده بوده اند، انجام شده است.

سید احمد اوالی در پایان با اشاره به انتقاد بعضی غرفه دارن در خصوص مشکلات سقف غرفه های بازسازی شده هنگام بارندگی اظهار داشت: انتقادات به حق بوده به همین جهت موضوع از سوی مدیریت عمرانی شرکت به عنوان ناظر پروژه در حال پیگیری است.

پیمانکار مربوطه عملیات رفع این مشکل را آغاز کرده است که جا دارد از صبر و شکیبایی غرفه داران بازار اروند تشکر کرد.

نوشتن دیدگاه