امشب هوای آبادان ، برزیلی است

تیم فوتبال صنعت نفت در عین ناباوری و البته با شایستگی به صدر جدول لیگ برتر رسید.

فقط ۶ هفته گذشته است. ممکن است فردا (یکشنبه) استقلال به صدر جدول برسد. فاصله تیم اول تا سیزدهم پنج امتیاز است و ... همه این‌ها درست اما بازهم دلیل نمی‌شود صنعت نفت را تحسین نکنیم.

تیمی که بدترین پیش‌فصل ممکن را داشت و اکثریت قریب به اتفاق ستاره‌هایش به تیم‌های دیگر کوچ کردند و به اجبار، چند بازیکن مسن و شاید از دور خارج شده برای پر کردن لیست به این تیم آمدند.

پنجره‌های بسته باعث شد تا تیم آبادانی در هفته اول با بازیکنانی گمنام وارد زمین شود و دست بر قضا سه امتیاز را هم بگیرد.

قرعه سختی نصیبشان شد و مجبور شدند در پنج هفته ابتدایی ۲ بار به ورزشگاه آزادی بروند و مقابل سرخابی‌های پایتخت قرار بگیرند و ...

حالا تیم سیروس پورموسوی شاید برای چند ساعت و یا یک هفته می‌تواند صدرنشین لیگ برتر باشد و همین، باعث خوشحالی و شعف مردمان دوست داشتنی آبادان خواهد بود.

آنها بدون شک امشب با لباس طلایی صنعت و یا با لباس برزیل به خواب می‌روند و آرزوهای بزرگی را در سر می‌پرورانند.

آرزوهایی که اسکوچیچ فصل قبل تا محقق شدنش پیش رفت اما بحث تیم ملی پیش آمد و او جدا شد و صنعت نفت با بهنام سراج به میانه‌های جدول تبعید شد.

 

حالا طلایی‌پوشان با رهبری طالب ریکانی در درون زمین و زوج فنی پورموسوی - پیروانی و همچنین جوان‌های جذابی چون احمد شریعت‌زاده و حسین زیاری توانسته در ۶ هفته ۱۱ امتیاز از ۱۸ امتیاز ممکن را به دست بیاورد.

آنها به همراه پرسپولیس تنها تیم‌های لیگ هستند که آمار ۱۰۰ درصد برد خانگی برایشان به ثبت رسیده است.

صنعت نفت در برابر تیم‌های پیکان، ذوب‌آهن و گل‌گهر سیرجان به سه برد ۲ بر یک، یک بر صفر و ۲ بر یک دست پیدا کرده‌اند.

در طرف دیگر، تساوی برابر استقلال در ورزشگاه آزادی و همچنین تساوی یک بر یک مقابل شهرخودرو در مشهد دیگر نتایج خوبشان بوده است.

این تیم آبادانی تنها در هفته دوم بود که با یک گل به پرسپولیس در تهران باختند؛ آن هم با یک پنالتی مشکوک.

صنعت نفت تا به اینجا هفت گل زده و پنج گل خورده است. از هفت گلی که به ثمر رسانده‌اند پنج گل را کاپیتان طالب به ثمر رسانده و رضا خالقی‌فر به همراه محمد طیبی زننده دیگر گل‌ها بوده‌اند.

با تجربه‌هایی که در کنار جوان‌ها خوش می‌درخشند و فریاد می‌زنند که تمام نشده‌اند. آنها با قدرت به کارشان ادامه می‌دهند و پرچم آبادان را بالا و بالاتر می‌برند.

صنعت نفت هفته بعد باید در اراک به مصاف آلومینیوم برود و سپس در خانه از تراکتور پذیرایی کند.

باید دید تیم پورموسوی تا چه زمانی به این جاه‌طلبی ادامه خواهد داد.

بازهم تکرار می‌کنیم که آنها ممکن است فردا در صورت پیروزی استقلال در برابر شهرخودرو به رده دوم بیایند اما بازهم کارِ بزرگ و شروع فوق‌العاده‌ای که تا به الان داشته‌اند را زیر سوال نمی‌برد.

دیدگاه‌ها  

0 #1 کنار سیکلین آبادان 1399-09-23 06:18
ایشالاه به حمایت وزارت نفت و عاشقان نفت آبادان و کادر مجموعه پیش به سوی آسیا که آبادان حقش است پس از سالیان طولانی
شیران آبادان ماشالاه

نوشتن دیدگاه