ایرلاین اختصاصی "اروند" تشکیل می‌شود

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت: در سال جاری ایرلاین اختصاصی اروند را ایجاد می‌کنیم و این موضوع کمک می‌کند تا پروازهای فرودگاه آبادان نظم بهتری به خود گیرد.

محمدرضا اسکندری امروز در نشست خبری که در سازمان منطقه آزاد اروند برگزار شد اظهار داشت: سرمربی تیم صنعت نفت آبادان اخیراً اظهاراتی درباره بحث کمک سازمان منطقه آزاد اروند به این تیم و همچنین مسائل شهری و غیرفوتبالی داشته است.

وی افزود: ابتدا به وی توصیه می‌کنیم که به مسائل فنی تیم خودش رسیدگی کند و همچنین پیش از اظهارنظر مطالعه‌ای درباره قوانین مناطق آزاد داشته باشد.

اسکندری بیان کرد: اینکه این فرد تریبونی در اختیار دارد دلیل بر آن نیست که هر صحبتی را در هر زمینه غیرمرتبط مطرح کند، می‌تواند به‌عنوان یک شهروند اظهارنظر کند ولی باید حد خودش را بداند و اینکه با صحبت‌های خود درباره مسائل شهری، از احساسات مردم سوءاستفاده کند هنر نیست.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند با بیان اینکه وظیفه ما در حوزه ورزش حمایت از زیرساخت‌های آن در منطقه آزاد اروند است، عنوان کرد: کمک مستقیم به تیم فوتبال شهر وجهه قانونی ندارد مگر اینکه در قالب اسپانسرینگ باشد.

وی با اشاره به صحبت‌های سرمربی تیم صنعت نفت مبنی بر اینکه "برخی افراد نادان از بودجه تیم ما زدند" عنوان کرد: نادان کسی است که به قوانین مسلط نیست.

اسکندری اعلام کرد: ما به تیم صنعت نفت اعلام کردیم که اگر کمک می‌خواهد درخواست خود را ارائه دهد تا در قالب اسپانسرینگ قرارداد ببندیم ولی این تیم درخواستی ارائه نداد، پس‌ از آن اعلام کردیم که اگر تا تاریخ مشخصی درخواستی ارائه نکرد قرارداد نمی‌بندیم و در نهایت نیز درخواستی به ما نداد.

 

عده‌ای معتقدند نمی‌توانیم به خودکفایی برسیم

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند بیان کرد: پس‌ از انقلاب اسلامی حضرت امام (ره) بحث خودکفایی را در کشور مطرح کرد و به خودکفایی در زمینه محصولات کشاورزی و مواد غذایی نیز تأکید داشت.

وی افزود: عده‌ای در کشور مقابل این تفکر قرار داشتند و معتقدند که ما نمی‌توانیم به خودکفایی برسیم، این افراد در جایگاه‌های اجرایی کشور هم حضور داشتند.

اسکندری بیان کرد: کشور ما 4 فصل است و در فصول مختلف به‌طور متوسط اختلاف دمای 35 درجه‌ای بین مناطق سرد و گرم وجود دارد که این‌ یک ظرفیت برای بخش کشاورزی است می‌توان با استفاده از چنین ظرفیت‌هایی به خودکفایی رسید.

وی گفت: سالانه 16 میلیارد دلار صرف واردات گندم در کشور می‌شود و این عده نگذاشتند که به خودکفایی در تولید گندم برسیم و گفتندنمی‌شود، طرز فکر این افراد به امنیت کشور ضربه می‌زند و با صحبت‌های خود جمهوری اسلامی را زیر سؤال می‌برند.

اسکندری بیان کرد: تولید محصولات کشاورزی با سال زراعی محاسبه می‌شود که زمان آن ابتدای مهرماه است. این دولت زمانی تحویل گرفته شد که فرصت ایجاد شرایط مناسب برای سال زراعی تمام‌ شده بود و این موضوع در نتیجه کار تأثیر می‌گذارد.

 

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند با بیان اینکه بخشی از گرفتاری‌های ما به دلیل تصمیمات اشتباهی بوده که قبلاً گرفته‌ شده است گفت: در این سازمان تفاهم‌نامه‌های متعددی بدون کارشناسی بسته‌ شده که در نهایت تأثیر مثبتی نداشته‌اند، این موضوع مردم را از سازمان منطقه آزاد اروند دلسرد کرد.

وی افزود: در حال پیگیری برای ایجاد یک پایانه صادراتی در مرز شلمچه هستیم. این پایانه که در 5 سال و در سه فاز ساخته می‌شود امکان صادرات را از مرز شلمچه به کشورهای مختلف مهیا می‌کند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند بیان کرد: در سال جاری ایرلاین اختصاصی اروند را ایجاد می‌کنیم. این موضوع کمک می‌کند تا پروازهای فرودگاه آبادان نظم بهتری به خود گیرد.

اسکندری با اشاره به مدریت واحد در مرز شلمچه گفت: در حال حاضر ارگان‌های مختلفی در شلمچه حضور دارند و در حال پیگیری برای یکپارچه کردن مدیریت در این منطقه هستیم.

وی افزود: با توجه به اینکه یکی از دغدغه‌ها در منطقه آزاد اروند احیای نخیلات است به‌زودی نخستین کارگروه نخیلات آبادان آغاز به‌کار می‌کند. این کارگروه تاکنون در منطقه وجود نداشته و برای نخستین بار تشکیل می‌شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند با بیان اینکه تعداد نخیلات در سالیان اخیر روند کاهشی داشته و همین موضوع اهمیت تشکیل این کارگروه را تأیید می‌کند، بیان کرد: شبیه این کارگروه برای آبزیان نیز تشکیل می‌شود.

نوشتن دیدگاه