توسعه ارتباطات با اجرای طرح فیبر نوری در آبادان

طرح فیبر نوری به منظور توسعه زیر ساخت های ارتباطات در شهرستان آبادان عملیاتی شد.

مدیر مخابرات منطقه خوزستان گفت: امروزه ارائه خدمات نوین ارتباطی به شهروندان با توسعه زیر ساخت های شبکه ارتباطی و مخابراتی بر بستر فیبر نوری امکان پذیر است.

رحیم فلاح زاده افزود: در همین راستا طرح حفاری و کابل کشی فیبر نوری به متراژ ۸ هزار و و ۵۰۰ متر به منظور توسعه زیر ساخت های ارتباطات در شهرستان آبادان اجرایی و عملیاتی شد.

وی ادامه داد: با انجام این عملیات ، تعدادی کافوی جدید و پیشرفته و همچنین چندین سایت همراه اول از جمله سایت فرودگاه، فیه، مرکز بهداشت ایستگاه ۱۰ ، پارک نیلوفر اروند کنار و نهر قصر اروندکنار به شبکه گسترده فیبر نوری متصل و برگردان شد.

توسعه زیر ساخت ها به منظور ارتقای شبکه های ارتباطی و مخابراتی ثابت و همراه ۱۰ هزار متر حفاری و کابل کشی فیبر نوری در آبادان نیز در حال اجراست.

مدیر مخابرات منطقه خوزستان تصریح کرد: با انجام این طرح ها و وصل شدن سایت های همراه اول و کافوهای جدید و پیشرفته به شبکه فیبر نوری، پایداری و توسعه شبکه همراه اول، رفع مشکلات پوشش آنتن دهی، افزایش پهنای باند دیتای سیار و همچنین توسعه و ارتقای شبکه تلفن ثابت به منظور ارائه خدمات مطلوب و با کیفیت به مشترکان و مشتریان امکان پذیر خواهد شد.

نوشتن دیدگاه