ته‌لنجی می‌تواند رونق تجاری را در آبادان و خرمشهر ایجاد کند

استاندار خوزستان در نشست بررسی طرح توسعه آبادان و خرمشهر گفت: منطقه آزاد اروند گوشه‌ای از کار را در این شهرستان‌ها برعهده بگیرد.

در این نشست که با حضور نماینده نهاد ریاست جمهوری و سازمان برنامه و بودجه کشور در استانداری خوزستان برگزار شد، صادق خلیلیان گفت: مباحث زیربنایی، موضوع کوتاه مدتی نیست و در برنامه ۵ ساله نمی‌گنجد بر همین اساس باید در این زمینه دقت بیشتری داشته باشیم.

وی افزود: طرح‌های زیربنایی باید به صورت طرح‌های مورد نیاز کوتاه مدت و بلند مدت تفکیک شود، راه‌های اتصال استان و ساخت اتوبان شامل طرح‌های کوتاه مدت نیست. مسائل زیربنایی در شورای برنامه‌ریزی استان بررسی و همچنین جلسات ویژه‌ی دستگاه‌ها باید برگزار شود.

خلیلیان ادامه داد: قسمتی از کار را می‌توان مانند جاده خرم‌آباد_اندیمشک به بخش خصوصی واگذار کرد، منطقه آزاد اروند نیز می‌تواند گوشه‌ای از کار را برعهده بگیرد. معابر آبادان و خرمشهر از نظر مبلمان شهری مشکلات بسیاری دارد، پارک ورودی شهر، وضعیت آسفالت، شبکه فاضلاب، آب آشامیدنی و مبلمان شهری در این شهر‌ها بسیار مهم است و باید سروسامان گیرد.کالای همراه ملوان (ته‌لنجی) می‌تواند رونق تجاری را در این دو شهر ایجاد کند ضمن اینکه در بحث اشتغال‌زایی نیز اثرگذار است.

استاندار تاکید کرد: استان خوزستان در برخی از سال‌ها دومین و یا سومین دریافت‌کننده اعتبارات بودجه‌ای (عمرانی) بوده است. این موضوع نشان‌دهنده اشکال در پروژه‌ها و نظارت‌ها است.

خلیلیان گفت: یکی از مشکلات عدیده استان خوزستان طی چند سال گذشته ترک تشریفات مناقصه در پروژه‌ها بود که اکنون خوشبختانه با روی کار آمدن دولت سیزدهم این فعالیت‌ها متوقف شده است.

نوشتن دیدگاه