هفت هزار و ۷۰۰ دوز واکسن کرونا در آبادان تزریق شد

سرپرست مرکز بهداشت آبادان گفت: هفت هزار و ۷۰۰ دوز واکسن کرونا پس از اجرای طرح واکسیناسیون کووید ۱۹ بر اساس ابلاغیه‌های وزارتی در آبادان تزریق شد.

توفیق عنافچه یکشنبه از پوشش بیش از ۹۸درصدی واکسیناسیون گروه‌های اولویت‌دار در مرحله اول در آبادان خبر داد و اظهار داشت: از اسفند سال گذشته با شروع واکسیناسیون گروه‌های پرخطر در فاز اول شامل کارکنان اولویت‌دار کادر درمان، پرسنل عملیاتی اورژانس، کارکنان مستقیم تغسیل متوفیان کووید ۱۹ و سایر موارد ابلاغی از وزارت بهداشت تاکنون در دو مرحله تزریق انجام و پوشش مرحله دوم نیز ۹۵ درصد است.

وی با اعلام تزریق ۵۳۰ دوز واکسن به بیماران خاص افزود: کار تزریق واکسن در همه روزهای هفته اعم از تعطیل و غیر تعطیل در ۲ شیفت کاری پیوسته از ۸:۳۰ صبح تا ۱۸ انجام می‌شود.

سرپرست مرکز بهداشت آبادان گفت: تزریق واکسن به گروه ۸۰ سال و بالاتر در ۲ هفته گذشته انجام شده و در هفته جاری گروه ۷۵ سال و بالاتر این خدمات را دریافت خواهند کرد.

وی از همشهریان خواست طبق زمان‌بندی که طی تماس تلفنی از طریق مراکز جامع سلامت به آنها اعلام می‌شود به مراکز مربوطه مراجعه نموده و از مراجعه بدون نوبت قبلی بپرهیز کنند.

۶ هزار و ۹۲۰ نفر در آبادان از خدمات ۱۰ مرکز شهری ۱۱ مرکز روستایی ۱۳ پایگاه بهداشتی و ۴۴ خانه بهداشت زیر مجموعه دانشکده علوم پزشکی آبادان بهره مند هستند.

نوشتن دیدگاه