برگزار کننده مراسم ترحیم در آبادان بازداشت شد

فرمانده انتظامی آبادان گفت: عامل اصلی برگزار کننده مراسم چند صدنفری ترحیم در آبادان بازداشت شد.

سرهنگ حسین ذلقی دوشنبه اظهار داشت: این مجلس ختم که روز گذشته در یکی از مناطق آبادان برگزار شد به استناد قانون متوقف و عامل برگزاری آن به جرم تهدید سلامت مردم امروز راهی بازداشتگاه شد تا در دستگاه قضایی به تخلفات وی رسیدگی شود.

وی افزود: تلاش ماموران نیروی انتظامی برای شناسایی و دستگیری عاملان تیراندازی در این مراسم ادامه داد تا آنها نیز به دستگاه قضایی سپرده شوند.

فرمانده انتظامی آبادان با اشاره به وضعیت قرمز کرونایی این شهرستان گفت: پرهیز از برگزاری هرگونه تجمع و مهمانی بارها به مردم اطلاع رسانی شده و از طریق رسانه‌ها و فضای مجازی به طور مستمر هشدارهای لازم داده می‌شود اما عده‌ای هنوز بی‌توجهی می‌کنند.

سرهنگ ذلقی با بیان اینکه دورهمی‌ مهمترین عامل شیوع بیماری کرونا است افزود: هرگونه غفلت در زمینه رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی تبعات سنگینی در پی دارد و از این رو با هماهنگی دادستان، صاحبان منازل ،تالار و رستوران‌هایی که مجالس عروسی، عزا و هرگونه مهمانی برپا کنند بدون هیچ اغماض و گذشت اعمال قانون می‌شوند.

وی در خصوص آداب و رسوم غلط تیراندازی در مجالس نیز افزود: از معتمدان محلی انتظار می رود اجازه ندهند با انجام اعمالی نابخردانه ای چون تیراندازی ، خانواده‌های بسیاری عزادار شوند.

فرمانده انتظامی آبادان هشدار داد هرگونه استفاده از اسلحه در مراسم‌ شادی و عزا پیامدهای جبران ناپذیری به دنبال دارد.

معاون استاندار خوزستان و فرماندار ویژه آبادان امروز ضمن تاکید بر برخورد قاطع با کسانی که با برپایی مجالس ترحیم سلامت و جان مردم را به خطر می اندازند گفت: دستگیری و برخورد قانونی با عوامل برگزار کننده مراسم ترحیم چندصد نفری روز گذشته در آبادان در دستور کار قرار دارد.

نوشتن دیدگاه