۱۰۰ راننده تاکسی در آبادان مشمول دریافت تسهیلات کرونا شدند

رییس سازمان تاکسیرانی آبادان گفت: ۱۰۰ راننده تاکسی شامل رانندگان بالای ۵۰ سال، بانوان راننده و رانندگان دارای بیماری زمینه‌ای مشمول دریافت تسهیلات کرونا شدند.

طارق طویشی شنبه اظهار داشت: در پی شیوع ویروس کرونا، استفاده شهروندان از ناوگان حمل و نقل عمومی کاهش یافت و رانندگان تاکسی در یک سال اخیر با کاهش درآمد مواجه شدند.

وی افزود: بر این اساس و در راستای حمایت از رانندگان ،اتحادیه تاکسیرانی کل کشور با بانک‌های عامل برای پرداخت وام قرض الحسنه به این قشر به توافق رسید.

رییس سازمان تاکسیرانی آبادان گفت: با پیگیری‌ صورت گرفته و در راستای مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا و با هدف حمایت از کسب و کارهای آسیب پذیر، تسهیلات ۶۰ میلیون ریالی به تاکسیرانان آبادانی امسال نیز تعلق گرفت.

وی بیان کرد: فهرست رانندگان مشمول از طریق وزارت کشور به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارایه شده و تاکسیرانان آبادانی متقاضی می‌توانند با مراجعه با سایت کارا برای دریافت تسهیلات ثبت نام کنند.

طویشی گفت: تاکسیرانانی مشمول این تسهیلات می‌شوند که دارای پروانه تاکسیرانی و بهره‌برداری معتبر باشند.

یک هزار و ۸۰۰ دستگاه تاکسی شهری در سازمان تاکسیرانی آبادان صاحب پرونده هستند که از این تعداد حدود ۷۰۰ دستگاه تاکسی در این شهر فعالیت می‌کنند.

نوشتن دیدگاه