آمار ابتلا به کووید ۱۹ در آبادان همچنان صعودی است

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان از مراجعه ۱۶۷ هزار و ۳۷ بیمار کرونایی در زمان شروع همه‌گیری کووید ۱۹ در جنوب غرب خوزستان اشار ه کرد و گفت: آمار ابتلا به کووید ۱۹ و مراجعه به بیمارستان‌های آبادان، خرمشهر و شادگان همچنان صعودی است.

دکتر شکراله سلمان زاده سه‌شنبه اظهار داشت: از تعداد کل موارد مراجعه به مرکز درمانی مجموعه دانشکده علوم پزشکی آبادان از ابتدای شروع فراگیری کووید ۱۹ تعداد ۱۰ هزار و ۳۹۹بیمار در بیمارستان‌های منطقه بستری شده و بقیه به صورت سرپایی خدمات درمانی دریافت کردند.

وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته از ۴۴۱ نمونه گرفته شده در شهرستان‌های تابع خدمات درمانی دانشکده علوم پزشکی آبادان ۲۱۳ مورد جدید ( ۱۱۶ بیمار در آبادان، ۸۰ بیمار در خرمشهر و در شادگان ۱۷ بیمار ) بر اساس معیارهای آزمایشگاهی به کووید ۱۹ مبتلا شدند.

سلمان‌زاده گفت: از بیماران جدید شناسایی شده ۱۸۹ نفر به (آبادان ۹۹ نفر، خرمشهر ۷۳ نفر و شادگان ۱۷ نفر) صورت سرپایی خدمات درمان را دریافت کردند.

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته ۵۱ بیمار در بیمارستان‌های آبادان، خرمشهر و شادگان بستری و ۲۹ نفر پس از بهبودی از بیمارستان مرخص شدند.

وی افزود: متاسفانه سه مورد فوتی (۲ نفر در آبادان و یک نفر در خرمشهر) گزارش شده است و در حال حاضر ۲۹۸ بیمار در بیمارستان‌های منطقه بستری هستند.

۱۰ شهرستان خوزستان از جمله خرمشهر و آبادان در وضعیت قرمز و ۹ شهرستان در وضعیت نارنجی کرونایی و هشت شهرستان نیز در وضعیت زرد قرار دارند.

نوشتن دیدگاه