مشارکت شرکت های تاپيکو و شستا در تامين اعتبارات عمرانی شهر آبادان

نماینده مردم شهرستان آبادان در مجلس شورای اسلامی از جذب اعتبارات عمرانی جهت اصلاح معابر مرکزی شهر و آسفالت مسیرهای آسیب دیده خبر داد.

جلیل مختار اظهار داشت: پیرو مکاتبات صورت گرفته با وزیر کار تعاون و رفاه اجتماعی در خصوص لزوم تعیین اعتبارات عمرانی جهت اصلاح معابر آسیب دیده از تردد ماشین آلات سنگین در مرکز شهر با تامین 50 تن قیربرای اصلاح و آسفالت نقاط آسیب دیده شهر موافقت گردید.

وی افزود: با توجه به اینکه واحد های تولیدی نظیر پتروشیمی محدوده اصلی شهر مستقر هستند ، و تردد ماشین آلات سنگین این ارگان ها باعث آسیب معابر اصلی شده و باعث پایین امدن سطح کیفی معابر شده است ، پس از مکاتبات صورت گرفته با شرکت های تاپیکو ، شستا متعهد به تامین مبلغ 3/400/000/000 ریال جهت تهیه قیر مورد نیاز شهرداری آبادان جهت آسفالت معابر شدند.

جلیل مختار افزود: موفق به اخذ دستور مساعد از سازمان بنادر و دریانوردی کشور در جهت رفع آسیب های ناشی از تردد ناوگان باربری اداره بندر آبادان منتهی به معابر آن اداره نسبت به ترمیم روکش آسفالت معابر مبلغی بالغ بر 70/000/000/000 میلیارد ریال در محدوده حدفاصل اداره بندر تا ایستگاه 12 ذوالفقاری شدیم.

نماینده مردم آبادان تصریح کرد: هدف ما تسریع پروژه های عمرانی شهر است ، و منابع شهرداری نسبت به حجم کاستی های موجود بسیار محدود است ، در تلاشیم با تامین قیر جهت آسفالت و جذب اعتبارات عمرانی خدمات رسانی شهرداری را به شهر تقویت بخشیم.

مختار گفت: در تلاشیم با نظارت بر عملیات پروژه های عمرانی فعلی در دست اقدام شهرداری از هدر رفت زمان و دوباره کاری و منابع جلوگیری شود و گزارش پیشرفت فیزیکی پروژه ها ماهانه از این دستگاه اخذ می شود.

نوشتن دیدگاه