ذوالفقاری و کوی بهار آلوده‌ترین نقاط کرونایی آبادان شناخته شدند

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان روند بستری بیماران کرونایی در شهرهای آبادان ، خرمشهر و شادگان را همچنان افزایشی و نگران کننده عنوان کرد و گفت: ذوالفقاری و کوی بهار آبادان از جمله نقاطی هستند که نسبت به سایر مناطق این شهر بیشترین آلودگی کرونایی را دارند.

شکراله سلمان‌زاده روز سه‌شنبه با انتقاد از رعایت نشدن دستورالعمل های ستاد کرونا در شهرستان های آبادان و خرمشهر گفت: محدودیت‌های کرونایی در آبادان و خرمشهر متناسب با وضعیت بحرانی این شهرستان‌ها اجرا نمی‌شود.

وی گفت: میزان رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در اماکن عمومی آبادان و خرمشهر بین ۴۰ تا ۵۰ درصد است که نگران کننده می باشد.

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان همچنین شمار بیماران بستری در بیمارستان‌های شهرهای جنوب غرب خوزستان را ۳۰۰ نفر اعلام کرد و گفت: در شبانه روز گذشته از ۵۷۸ نمونه تشخیصی گرفته شده در آبادان، خرمشهر و شادگان ۲۶۳ بیمار مثبت قطعی ابتلا به کووید ۱۹ شناسایی شدند که از این تعداد ۱۲۶ بیمار مربوط به آبادان، ۱۰۵ بیمار خرمشهر و ۳۲ بیمار مربوط به شادگان می باشند.

وی با اشاره به فوت ۶ بیمار کرونایی در جنوب غرب خوزستان در شبانه روز گذشته گفت: سه بیمار در آبادان، ۲ بیمار در خرمشهر و یک بیمار در شادگان در این مدت جان خود را از دست دادند.

سلمان‌زاده افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۶۴ بیمار کرونایی در منطقه جنوب غرب خوزستان بستری شدند و ۴۲ بیمار بهبود یافته از بیمارستان مرخص شدند.

وی اجرای دستورالعمل های پیشگیرانه، استفاده درست از ماسک، حفظ فاصله فیزیکی ، خودداری از تجمع در مکان‌های شلوغ و بدون تهویه مناسب را مورد تاکید قرار داد و افزود: شهرستان‌های آبادان و خرمشهر به سبب موقعیت جغرافیایی خاص باید از نظر کرونا بیشتر پایش شوند.

در حال حاضر هفت شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز، ۱۵ شهرستان نارنجی و پنج شهرستان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

شهرستان های شادگان ، خرمشهر و آبادان در جنوب غرب خوزستان زیر پوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشکده علوم پزشکی آبادان قرار دارند.

نوشتن دیدگاه