آبادان قرمز است اما همه مثل وضعیت سفید رفتار می‌کنند

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان با اشاره به اجرا نشدن کامل محدودیت‌ها در شهرهای قرمز گفت: در حال حاضر در شهرهای قرمز حتی محدودیت‌های شهرهای زرد نیز اعمال نمی‌شود؛ همه گروه‌های شغلی در شهرهای قرمز فعال و همه واحدهای صنفی بازند.

دکتر شکرالله سلمان‌زاده رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان درباره وضعیت شیوع بیماری در خوزستان در روزهای آینده با توجه به مناسبت‌های پیش رو اظهار کرد: اگر محدودیت‌ها اعمال نشود و مردم در بازارها و شهر تردد داشته باشند و مراسم‌های پر جمعیت برگزار شود، امیدی به بهبودی اوضاع نیست.

وی افزود: در این شرایط تنها چیزی که به بهبودی اوضاع کمک می‌کند، لاک‌داون (قرنطینه) واقعی است؛ یعنی تعطیلی کامل همه مراکز اداری و تجاری. اگر لاک‌داون واقعی به مدت دو هفته اعمال شود، شاید بتوانیم امیدوار باشیم این موج سنگین کنترل شود.

سلمان‌زاده گفت: در حال حاضر در شهرهای قرمز حتی محدودیت‌های شهرهای زرد نیز اعمال نمی‌شود؛ همه گروه‌های شغلی در شهرهای قرمز فعال و همه واحدهای صنفی باز هستند. در یک شهر قرمز مانند یک شهر عادی و سفید که در آن هیچ بیماری واگیری اپیدمی نشده است، زندگی می‌کنیم و امیدواریم خدا لطفی کند و بیماری کنترل شود.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان با اشاره به طولانی شدن روند پیک سوم بیماری در خوزستان، گفت: امیدی ندارم به این زودی این پیک پشت سر گذاشته شود. احتمالا این پیک با مراسم ماه مبارک رمضان، خریدهای شب عید و مراسم عید فطر مواجه خواهد شد و حداقل دو سه ماه دیگر نیز درگیر این پیک خواهیم بود.

وی بیان کرد: در پیک‌های قبلی با ویروس ووهان مواجه شده بودیم اما در پیک سوم بیماری با ویروس جهش‌یافته که سرایت بسیار بالایی دارد، مواجه هستیم.

دکتر سلمان‌زاده گفت: ما با ویروس ووهان جدی‌تر برخورد کردیم اما حالا که ویروس وحشی‌تر شده است، برعکس شده‌ایم و با این ویروس، عادی برخورد می‌کنیم.

نوشتن دیدگاه