توضیحات فرودگاه آبادان در خصوص پرواز قشم ایر به مقصد مشهد

مدیر روابط عمومی فرودگاه آبادان با اشاره به اینکه پرواز روز گذشته هواپیمایی قشم ایر به مقصد مشهد با ۲۰ صندلی خالی پرواز کرد گفت: بنابراین هیچ مسافر سرپایی در این پرواز وجود نداشته و همگی دارای صندلی جداگانه بودند.

دانیال مرودشتی روز شنبه اظهار داشت: روز گذشته به دلیل نقص فنی پرواز ۱۴۷ نفره قشم ایر، این شرکت اقدام به جایگزینی یک پرواز با تعداد ۱۱۲ صندلی کرد.

وی ادامه داد: قرار بود برای پرواز با ظرفیت ۱۴۷ نفر، تعداد ۹۰ مسافر وارد هواپیما شوند که بعد از جایگزین شدن هواپیمای کوچکتر (با ظرفیت ۱۱۲ مسافر) تعداد مسافران این پرواز نیز همان ۹۰ نفر تعیین شد.

مدیر روابط عمومی فرودگاه آبادان تصریح‌کرد: ویدئوی منتشر شده که ازدحام مسافران در هنگام ورود را نشان می‌دهد با بزرگ‌نمایی همراه شده است و بر همین اساس پرواز قشم ایر از آبادان به مقصد مشهد بدون هیچ مسافر اضافه‌ای انجام شد.

 

وی با تاکید براینکه برابر استانداردهای هواپیمایی انجام پرواز هنگامی که مسافران سرپا باشند امکانپذیر نیست افزود: با این وجود مدیریت فرودگاه آبادان از شرکت هواپیمایی قشم ایر انتظار داشت که بعد از نقص فنی پرواز اولیه نسبت به جایگزین کردن هواپیمایی با همان ظرفیت ۱۴۷ نفره اقدام می‌کرد.

مرودشتی یادآورشد: در هر صورت این پرواز با ظرفیت ۱۱۲ نفر با تعداد ۹۰ مسافر به مقصد مشهد پرواز کرد و پیش از پرواز از همه مسافران تست رپید (تست سریع) اخذ شد.

مدیر روابط عمومی فرودگاه آبادان یادآورشد: مجموعه مدیریت فرودگاه آبادان در زمینه رعایت پروتکل‌های بهداشتی حساسیت و الزامات ویژه‌ای دارد که همواره به آنها پایبند است.

وی خاطرنشان‌کرد: در خصوص پرواز روز گذشته شرکت هواپیمایی قشم ایر از آبادان به مقصد مشهد، مدیریت این شرکت قرار است تا ساعات دیگر توضیحات تکمیلی را ارائه کند.

نوشتن دیدگاه