کشف و ضبط اقلام آرایشی و بهداشتی غیر قابل مصرف در آبادان

زینب جوانمردی سرپرست معاونت غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: دیروز در راستای تشدید نظارت های نوروزی، ارتقاء سلامت شهروندان و مسافران و در ادامه روند منظم و مستمر بازرسی‌ها از مراکز فروش محصولات آرایشی و بهداشتی، بازرسان اداره نظارت بر مواد غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی آبادان و واحد فرآورده های طبیعی و مکمل ها با همراهی اداره صمت موفق به کشف اقلام آرایشی تاریخ گذشته شامل انواع رنگ مو و … از سطح عرضه شدند.

او افزود :پیرو بازرسی صورت‌گرفته از مراکز فروش محصولات آرایشی و بهداشتی در سطح عرضه، ضمن اطلاع‌رسانی و آموزش‌های لازم به فروشندگان در خصوص ممنوعیت عرضه محصولات مضر برای سلامت عمومی، مطابق با موارد اعلامی از سوی سازمان غذا و دارو اقدام و موارد لازم به آنها متذکر شد.

سرپرست معاونت غذا و دارو آبادان ادامه داد: عرضه‌کنندگان موظف به فروش اقلام تولید داخل مجاز یا اقلام دارای برچسب اصالت و سلامت مورد تائید سازمان غذا و دارو هستند و در صورت عدم رعایت موارد ذکرشده، موضوع از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد گردید.

او در پایان به شهروندان توصیه نمودن در صورت مشاهده هرگونه تخلف در حوزه سلامت، موضوع را برای پیگیری از طریق شماره تماس ۱۹۰ به واحد رسیدگی به شکایات معاونت غذا و دارو آبادان اطلاع دهند.

نوشتن دیدگاه