۳۰ سری جهیزیه به زوج‌های جوان آبادان اهدا شد

رییس ستاد عتبات عالیات شهرستان آبادان گفت: ۳۰ سری جهیزیه در ۲ مرحله به زوج‌های جوانان خانواده‌های محروم و کم‌برخوردار این شهرستان اهدا شد.

مکی یازع چهارشنبه با بیان اینکه این اقدام با هدف ترویج ازدواج آسان با همکاری خیرین صورت گرفت افزود: در مرحله اول لوازم اولیه زندگی شامل فرش و وسایل آشپزخانه به ۱۵ زوج آبادانی اهدا شد و در مرحله دوم نیز علاوه بر فرش و وسایل آشپزخانه ، یخچال و اجاق گاز نیز برای ۱۵ زوج جوان تامین شد.

وی افزود: کمک و تسهیل برای آغاز زندگی جوانانی که در آستانه ازدواج هستند و به دلیل وجود مشکلات اقتصادی و کرونا قادر به انجام این سنت حسنه نیستند از اهداف این اقدام خیرخواهانه مردم آبادان است.

یازع اظهار داشت: با نهادینه شدن سنت حسنه ازدواج آسان بین خانواده ها ، بسیاری از مشکلات موجود برای جوانان برطرف می شود.

وی به کمک نقدی به ۹۸ خانواده محروم و کم‌برخوردار این شهرستان به ارزش یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال اشاره کرد و گفت: با کمک نیروهای داوطلب و جهادی ۱۲ واحد مسکونی افراد محروم در مناطق ذوالفقاری، شهرک قائم و فیه آبادان بازسازی و نوسازی شدند.

رییس ستاد عتبات عالیات شهرستان آبادان گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا مراسم‌ جشن نیمه شعبان امسال به صورت مجازی برگزار و هشت هزار پرس غذای گرم بین نیازمندان آبادان توزیع شد.

۱۸ هزار نفر در آبادان زیرپوشش بهزیستی هستند.

نوشتن دیدگاه