روشنایی پارک‌ها و بوستان‌های آبادان قطع شد

معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان در نشست داخلی ستاد مقابله با کرونا با تاکید بر تاثیر هم افزایی بین شهرداری و نیروی انتظامی در اجرای برخی از مصوبات مهم ستاد مقابله با کرونا گفت: قدردان زحمات تمام دستگاه‌های اجرایی شهرستان در طول سال گذشته در خصوص مقابله با کرونا هستیم و همه عزیزان تا آنجایی که توانستند پای کار بودند و به ستاد مقابله با کرونا کمک کردند.

سید زین العابدین موسوی افزود: به هر حال وضعیت این بحران کمی فرسایشی شده است و مستلزم این است که بتوانیم با استمرار اقدامات و بازسازی خود و کنترل اوضاع علاوه بر حفاظت از تامین معیشت مردم نسبت به حفظ سلامتی آن‌ها به عنوان اولین و مهمترین اصل و هدف این ستاد مسئول باشیم.

او تاکید کرد: از ناحیه مقاومت بسیج آبادان، نیروی انتظامی و همچنین شهرداری آبادان برای اقدات اخیر قدردانی می‌کنم. اما باید توجه داشت که هر چقدر بین نیروی انتظامی و شهرداری هم افزایی بیشتری وجود داشته باشد بهتر می‌توانیم مصوبات ستاد مقابله با کرونا را اجرایی کنیم. برای مثال در خصوص خاموشی پارک‌ها و بوستان‌ها نیروی انتظامی می‌تواند در کنار شهرداری مسائل امنیتی حفاظت از تجهیزات و تاسیسات شهرداری را پشتیبانی کند. همچنین برای برای جلوگیری از ایجاد تجمع در بازار‌های جمعه و بازار ساحلی پل مدن باید شهرداری بیش از پیش در این خصوص کوشا باشد.

 

فرماندار ویژه آبادان گفت:از امشب با تاکید بیشتر نسبت به خاموشی پارک‌ها و بوستان‌ها اقدام خواهیم کرد. برخی شهروندان نیز به این مسئله اهمیت نمی‌دهند و در پارک‌های خاموش اسکان پیدا می‌کنند. تمام خودرو‌هایی که در حاشیه پارک‌ها و بوستان‌ها پارک باشند قطعا جریمه می‌شوند. از تمام نیرو‌های عملیاتی ستاد مقابله با کرونا می‌خواهم با پشتیبانی یکدیگر علاوه بر رعایت اصل احترام به شهروندان جلوی تجمع در پارک‌ها و بوستان ها، بازار جمعه و بازار ساحلی پل مدن را بگیرند.

وی همچنین تاکید کرد: جمع آوری وانت‌های حمل میوه و تره بار حدفاصل پل کابلی امام رضا تا ایستگاه ۷ کوی قدس بابد به صورت جدی در دستور کار شهرداری، ناجا و پلیس راهور باشد و این خودرو‌ها می‌بایست در مکانی که توسط شهرداری تعیین شده برای امرار معاش نقل مکان کنند تا بار ترافیکی از این مسیر برداشته شود.

فرماندار ویژه از اتاق اصناف خواست در ورودی پاساژ‌ها و مراکز خرید حتماً از تردد افراد بدون ماسک جلوگیری کرده و موارد ضدعفونی را در این اماکن را مدنظر قرار دهند.

وی گفت: روسای اتحادیه‌ها باید بیش از پیش نسبت به کنترل واحد‌های صنفی خود از نظر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و ایجاد فاصله فیزیکی مناسب و همچنین زدن‌ماسک در محل کسب و کار هم برای فروشنده و هم برای مشتری انجام وظیفه کنند.

موسوی تصریح کرد: ورودی و خروجی‌های جاده‌های ماهشهر به آبادان و اهواز به آبادان در حال کنترل است و تمام سعی ما بر این است که جلوی وارد شدن خودرو‌های غیر بومی و خارج شدن خودرو‌های بومی از سطح شهرستان را بگیریم. امیدواریم که شرایط را بتوانیم به گونه‌ای رقم بزنیم که با همکاری مردم این پیک خطرناک کرونا را نیز پشت سر بگذاریم.

نوشتن دیدگاه