توقیف شناور‌های حامل کالای قاچاق در آبراه اروند

جانشین فرمانده مرزبانی استان خوزستان از توقیف ۳ فروند شناور تجاری در آبراه اروند و کشف محموله ۱۵ میلیارد ریالی اقلام کنسروی خوراکی و لامپ قاچاق خبر داد.

سرهنگ یدالله شرفی بیان داشت: دریابانان پایگاه دریابانی آبادان، در راستای مبارزه با قاچاق کالا و کنترل آب‌های ساحلی اروند، روز گذشته حین کنترل شناور‌های عبوری در آبراه اروند به ۳ فروند شناور تجاری که به سمت بندر این شهرستان در حرکت بود مظنون شده و آن‌ها را متوقف کردند.

وی افزود: در بازرسی دقیق از شناور‌های توقیف شده، ۱۷ هزار و ۲۰۰ قوطی کمپوت آناناس، ۱۲ هزار قوطی کره بادام زمینی به وزن ۴ هزار و ۲۰۰ کیلوگرم و ۷ هزار عدد لامپ رشته‌ای ۱۰۰ وات که با هدف عرضه در بازار بارگیری شده بود، کشف شد.

جانشین فرمانده مرزبانی استان خوزستان با اشاره به دستگیری ۱۵ متهم در این رابطه، تصریح کرد: کارشناسان ارزش محموله کشف شده را ۱۵ میلیارد ریال برآورد کردند که پس از تکمیل پرونده مقدماتی به همراه متهمان تحویل مراجع ذی صلاح شدند.

سرهنگ شرفی خاطرنشان کرد: دریابانان خوزستان با اشراف بر آب‌های ساحلی استان و کنترل دقیق شناور‌های تجاری و صیادی، از ورود هرگونه کالای قاچاق جلوگیری می‌کنند.

نوشتن دیدگاه