مرکز نقاهتگاه بیماران کرونایی در آبادان راه‌اندازی شد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: مرکز نقاهتگاهی ویژه بیماران مبتلا به کرونا در جنوب غرب خوزستان در چارچوب اقدامات حمایتی و کنترلی با ۳۲ تخت در آبادان راه‌اندازی شد.

دکتر علی خدادادی روز چهارشنبه در آیین راه‌اندازی این نقاهتگاه در آبادان بیان کرد: این مرکز در سالن چند منظوره شهدای شهرداری آبادان، و با همکاری شهرداری آبادان و جمعیت هلال احمر و دانشکده علوم پزشکی آبادان تجهیز و راه‌اندازی شده است.

وی افزود: این اقدام با توجه به شرایط قرمز کرونایی خوزستان، و ظرفیت محدود تخت‌های بیمارستانی انجام شده و در آن زمینه بستری بیمارانی که شرایط ترک بیمارستان را دارند فراهم است.

خدادادی گفت: با توجه به شرایط خاص در استان خوزستان و احتمال افزایش تعداد بیماران مبتلا به کرونا، جمعیت هلال احمر خوزستان برای رویارویی با هر شرایطی آمادگی لازم را دارد.

بر اساس اعلام دانشکده علوم پزشکی آبادان روند ابتلا به کرونا در شهرستان‌های آبادان، خرمشهر و شادگان که زیر مجموعه این دانشکده هستند افزایشی است.

در ۲۴ ساعت گذشته ۲۲۰ مورد جدید ابتلا به کرونا، از ۵۱۷ نمونه آزمایش انجام شده در شهرستان‌های آبادان، خرمشهر و شادگان مثبت بود.

نوشتن دیدگاه