۲۰۰ تن میوه شب عید برای توزیع در آبادان تامین شد

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت آبادان با اشاره به ذخیره سازی بیش از ۲۰۰ تن میوه شب عید شامل سیب و پرتقال در انبارهای این شهرستان گفت: توزیع میوه شب عید از نیمه دوم اسفندماه در آبادان آغاز می‌شود.

بیژن بداغی دوشنبه اظهار داشت: سیب و پرتقال برای توزیع در غرفه‌های تنظیم بازار شب عید آبادان به اندازه کافی پیش بینی شده است و در روزهای آینده عرضه آنها آغاز خواهد شد.

رییس اداره صمت آبادان با اشاره به آماده بودن ۱۵ گروه‌ ویژه برای بازرسی از واحدهای صنفی این شهرستان گفت: بازرسان سازمان‌های نظارتی نسبت به برخورد با متخلفان در عرضه میوه ایام عید و اقلام مورد نیاز مردم به طور جدی اقدام می‌کنند.

بداغی با بیان اینکه شهروندان می‌توانند شکایات خود از اصناف را با سامانه ۱۲۴ و همچنین سازمان‌های نظارتی مانند تعزیرات، اصناف و صنعت، معدن اطلاع دهند افزود: گران ‌فروشی و کم‌ فروشی ۲ مقوله مهم در نظارت بر بازار ایام عید است.

وی بیان کرد: مردم حق دارند کالاهای اساسی مورد نیازشان را با کیفیت و قیمت مناسب تهیه کنند لذا در این راستا اقدامات نظارتی بر بازار با جدیت بیشتری ادامه دارد.

بداغی اظهار داشت: همچنین برای تنظیم بازار آبادان در اسفندماه ۲۰۰ تن روغن خوراکی از سوی ۶۰ عامل فروش با هماهنگی کارگروه تنظیم بازار و همکاری اتاق اصناف بین مردم توزیع می‌شود.

وی از تامین کالاهای اساسی متناسب با نیاز بازار آبادان برای جلوگیری از ازدحام و شلوغی اشاره کرد و گفت: اقلام اساسی از جمله برنج، روغن، شکر، مرغ و گوشت به اندازه کافی در بازار آبادان موجود است و کمبودی از این بابت وجود ندارد ضمن اینکه ۴۰ بازرس در قالب ۱۰ تیم به صورت مستمر در راستای مبارزه با احتکار و گرانفروشی بر بازار آبادان نظارت می‌کنند.

نوشتن دیدگاه