سامری: مصدومیت‌های سریالی دست از سرمان برنمی‌دارد

سرمربی تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان گفت: تنها تیم‌هایی که بازیکن خارجی دارند از این تعطیلی‌ها متضرر می‌شوند.

حماد سامری درخصوص شرایط تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان در فصل جاری لیگ برتر اظهار داشت: متاسفانه امسال به صورت سریالی اتفاقاتی برای تیممان افتاد که هنوز هم درگیر آن مسائل هستیم. باور کنید در سال‌هایی که مربیگری کره‌ام تاکنون چنین چیزی را ندیده بودم که از پیش از آغاز فصل مصدومیت‌ها گریبان یک تیم را بگیرد و الان که لیگ به دور حذفی نزدیک شده است هنوز آسیب دیدگی‌ها دست از سر تیم نفت آبادان برنمی‌دارد.

هرچند نتایج خوبی گرفته‌ایم، اما به هیچ عنوان از روند تیمی خودمان راضی نیستم و کاملا از شرایط مورد انتظارمان فاصله گرفتیم. هر موقع مصدومیت یکی از بازیکنان بهبود پیدا می‌کرد متاسفانه یک نفر دیگر دچار مصدومیت می‌شد و تاکنون تمریناتمان را با نفرات کامل برگزار نکرده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: باور کنید آنقدر اتفاقات عجیب و غریب برایمان میفتد که حس می‌کنم طلسم شده‌ایم. برای نمونه سعید داورپناه در اردوی تیم ملی از ناحیه عضله بین دو دنده دچار کشیدگی شده است، اما برای بسکتبالیست‌ها که مدام بالاتنه‌شان درگیر است بروز چنین مصدومیتی عجیب بود. حتی آرن داودی هم هنوز خوب نشده و پس از کشیدگی دوقلوی پایش ۳ ماه است که شرایط لازم برای تمرین را پیدا نکرده و امیدواریم حداقل داودی را در دور دوم پلی‌آف در اختیار داشته باشیم.

متاسفانه با چنین شرایطی و از سوی دیگر محدودیت‌های کرونایی تاکنون که دور گروهی در آستانه تمام شدن است، یک هفته تمرین درست و حسابی با حضور تمامی بازیکنان را نداشته‌ایم و واقعا بازی‌ها را ناپلئونی می‌بُردیم.

 

سرمربی تیم بسکتبال نفت آبادان درخصوص نتایج رضایت بخش این تیم در دور گروهی باوجود روبرویی با تعداد زیادی بازیکن آسیب دیده، تصریح کرد: هنوز هم در تمریناتمان ۵ بازیکن مصدوم داریم و امیدوارم این بازیکنان در دور دوم مرحله پلی‌آف به شرایط بازی برسند، زیرا شاید در دور نخست کار راحت‌تری داشته باشیم، اما شرایط به هیچ عنوان در دور یک چهارم آسان نیست و باید با تمام قوا برابر رقبا ظاهر شد.

نتایج خوبی هم که تاکنون کسب کرده‌ایم حاصل تجربه و غیرت بازیکنان و مدیریت تیم در لحظات حساس بوده است. همه تیم‌ها رفته رفته بهتر شدند، اما مصدومیت‌ها اجازه نداد به آنچه که مدنظرم بود برسیم.

امیدوارم تا مرحله یک چهارم نهایی تمام بازیکنان مصدوم به شرایط بازی برسند، زیرا تاکنون عملا بدون تمرین با حریفانمان دیدار کرده‌ایم و واقعا از این وضع کلافه‌ام.

وی با اظهار رضایت از وقفه‌های پیش آمده در جزیان لیگ، اظهار کرد: باتوجه به شرایطی که عرض کردم و مصدومان زیادی که داریم هرچقدر مدت تعطیلی و وقفه‌ها در لیگ بیشتر باشد ما استقبال می‌کنیم، زیرا با این تعطیلی‌ها بازیکنان آسیب دیده می‌توانند به تیم اضافه شوند و کاملا بهبود پیدا کنند تا در پلی‌آف با تیم کامل در زمین حاضر شویم. به نظرم تنها تیم‌هایی که بازیکن خارجی دارند از این تعطیلی‌ها متضرر می‌شوند.

سامری در پایان درخصوص مرحله پلی‌آف گفت: باتوجه به شرایط جدول تاکنون دومی ما در جدول قطعی شده است و احتمال صعودمان به رده نخست و سقوط به رده سوم نیست، به احتمال زیاد با تیم هفتم گروه مقابل که تیم نیروی زمینی یا آینده‌سازان خواهد بود باید دیدار کنیم و با تمام احترامی که به همه حریفان قائلم به نظرم در مرحله نخست حذفی مشکلی برای صعود نخواهیم داشت، ولی در دور دوم و در جمع هشت تیم به احتمال زیاد تیم ذوب آهن اصفهان به ما می‌خورد.

بازی با ذوب آهن بسیار سخت و دشوار است و امیدوارم با اضافه شدن تمام بازیکنان بتوانیم به نیمه نهایی نیز راه پیدا کنیم.

نوشتن دیدگاه