گروه تواشيح باقرالعلوم آبادان جانی دوباره گرفت

گروه تواشيح باقرالعلوم آبادان جاني دوباره گرفته و در نشست شورای عالي قرآن، اثر «یا رسول‌الله (ص)» را اجرا خواهد كرد.

رضا معلاوی، مدیر گروه تواشیح باقرالعلوم آبادان از دعوت این گروه جهت شرکت در نشست شورای عالی قرآن در ۸ اردیبهشت‌ماه خبر داد.

وی با بیان اینکه گروه تواشیح باقرالعلوم (ع) اثر «یا رسول‌الله (ص)» را در این نشست اجرا می‌کند، افزود: اشعار این اثر از چهار کتاب قصاید عربی انتخاب شده و آهنگ‌سازی آن توسط سید کریم موسوی انجام شده است.

معلایی با گراميداشت خاطره شهداي منا، گفت: در حال آماده‌سازی اثر دیگری در مدح پیامبر (ص) جهت اجرا در این نشست هستیم.

مدیر گروه تواشیح باقرالعلوم (ع) آبادان با اشاره به تأسیس اين گروه در سال ۱۳۷۲ از افتخارات گروه تواشیح را کسب مقام اول مسابقات اوقاف در سال ۹۳ و اجرا در حضور مقام معظم رهبری عنوان کرد.

به گفته معلاوي، ۶ نفر از اين گروه به نشست شورای عالی قرآن اعزام خواهند شد كه شامل محمدعلی ناصری، سعید معین موسوی، حسین عباسی، مجتبی عباسی، احمد سعیدی‌زاده، محمدعلی طرفی هستند.

گروه تواشیح باقرالعلوم در ابتدا در زمان حیات سه عضو خود دارای ۱۲ نفر عضو بوده است که به دلیل محدودیت تعداد شش نفر در مسابقات و مجالس رسمی حضور پیدا می‌کردند.

پس از فاجعه منا نيز ۸ عضو باقی‌مانده با هماهنگی به کار خود ادامه می‌دهند. پس از برگزاري هجدهمین دوره مسابقات کشوری اذان، ابتهال و تواشیح در سال ۹۳، گروه «باقرالعلوم (ع)» آبادان به عنوان رتبه اول معرفي شد.

بر اساس اين كسب رتبه اعضاي گروه «باقرالعلوم (ع)» آبادان از سوي بعثه مقام معظم رهبري به حج ۹۴ اعزام شدند كه در پي فاجعه منا سه عضو اين گروه شامل امین باوی، محمدسعید سعیدی‌زاده و فواد مشعلی به شهادت رسيدند.

اعضای این گروه را در این سفر معنوی محمدعلی ناصری، فؤاد مشعلی، امین باوی، سیدمعین موسوی و محمدسعید سعیدی‌زاده تشکیل می‌دادند که در قالب کاروان قرآنی اعزامی به حج تمتع سال ۹۴ وارد مدینه شدند و مقرر بود این گروه تواشیح اجرای برنامه‌های تواشیح‌خوانی و مدیحه‌سرایی خود را با حضور در هتل‌‌ها و کاروان‌های زائران ایرانی پیگیری کنند.

نوشتن دیدگاه