تیتر یک

آخرین اخبار

بازیکنی که تلاش نکند در تیم جایی ندارد

سراج: مسائلی هست که خیلی از افراد نمی‌دانند، ما نمی‌توانیم تیم را تقویت کنیم و توان مالی آن را نداریم.

اسکوچیچ هم از صنعت نفت آبادان جدا شد

اسکوچیچ خطاب به هواداران نفت آبادان: نمی‌خواهم به شما بگویم خداحافظ ، امیدوارم به زودی شما را در موقعیت جدید ببینم.

سرگردانی شهروندان آبادانی در نابسامانی کرایه تاکسی

هنوز نرخ نامه سال ۹۸ که از سوی شهرداری آبادان در قالب لایحه به شورا ارسال شده مورد بررسی قرار نگرفته است.

مشکل مالی مانع جذب بازیکن از سوی تیم فوتبال نفت آبادان شد

عیسی زاده: از ابتدای فصل تاکنون وزارت نفت هیچگونه کمک مالی به تیم صنعت نفت نکرده است.

من برمی‌گردم؛ آبادان برزیلته!

اسکوچیچ: هواداران تیم واقعا عالی هستند، یک لحظه چشمم را بستم احساس کردم در انگلیس هستم.

بی‌تدبیری برخی مدیران دلیل بحران بارندگی آبادان بود

امام جمعه آبادان: بنده به جای مسئولان از تمام مردمی که در بحران اخیر دچار آسیب شدند، عذرخواهی می‌کنم.

بین من و استراماچونی نباید تبعیض قائل شوند

اسکوچیچ: اگر بنا بر این است که به سرمربی استقلال کمک شود، باید برای همه این کار صورت گیرد، یا همه یا هیچکس.

آمار تایید یا رد صلاحیتی از سوی هیات اجرایی آبادان اعلام نشده است

موسوی: مراجع ذیصلاح با افرادی که اقدام به نشر برخی اخبار کذب و تایید نشده می کنند برخورد قانونی می کنند.

شورای شهر آبادان در شهر هیچ‌کاره است

کوراوند: وضعیت بد کوچه های شهر ناشی از عملکرد پیمانکارانی است که منطقه آزاد اروند به شهرداری معرفی کرده است.

دغدغه اعضای شورای شهر آبادان فراوان است

کمری: بخشی از فضای سبز شهری با کیوسک‌هایی که با ۲ متر آغاز و گاهی تا ۹۰۰ متر هم توسعه پیدا می کند از بین رفته است.

مدیران دستگاه‌های اجرایی در جلسات شرکت نمی کنند

امام جمعه آبادان: برخی مدیران به جای حضور در جلسات مهم ترحیج می‌دهند بدل و جانشین به جلسه بفرستند.

آبادان در زمینه زیر ساخت شهری با مشکل مواجه است

موسوی: ارگان های مختلف هر چه سریع تر به اوضاع نابسامان مناطقی که پس از بارندگی با مشکل مواجه شده اند پایان دهند.

ممنوعیت تردد خودروهای بالای 2500 سی‌ سی پلاک مناطق آزاد در کشور

رئیس سازمان بازرسی كل كشور با انتقاد از كاغذبازی در كشور آن را مانعی در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی خواند و گفت: باید دستورالعمل‌های زائد از طریق دیوان عدالت اداری ابطال شوند تا افراد به‌ سوی قاچاق نروند.

ناصر سراج در مراسم تودیع و معارفه بازرس كل استان آذربایجان غربی، با اشاره به اینكه تلاش سازمان بازرسی كل كشور این است كه كار دستگاه قضایی به‌وسیله بازرسی سنگین نشود، گفت: سازمان بازرسی كل كشور آماده است با نظارت و پیشگیری بار دستگاه قضایی را حتی‌الامكان كم كند.

رئیس سازمان بازرسی كل كشور افزود:‌ اولویت كار سازمان بازرسی كل كشور بیشتر نظارت است تا اجازه ندهد حیثیت مدیران خدوم كشور خدشه‌دار شود و چنانچه دامی برای آنان پهن‌شده باشد، ‌انشاء‌الله با راهنمایی‌های ما آگاه خواهند شد.

سازمان بازرسی كل كشور اگر جایی مشاهده كرد مدیری را می‌لغزانند قطعاً تذكر خواهد داد و اجازه نخواهد داد مدیران خدوم در این دام‌ها بیفتند.

وی با اشاره به سیر تصویب قانون سازمان بازرسی كل كشور گفت: همانطور كه استحضار دارید قانون سازمان بازرسی در حال بررسی در مجلس است كه بررسی یك تبصره آن باقی‌مانده است. این در حالی است كه در سال 60، قانون عادی سازمان بازرسی به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و در سالهای 75 و 87 دو بار اصلاحیه خورد و قرار شد برخی مواد آن (9 ماده) به‌صورت آزمایشی و 5 ساله اجرایی شود، اخیراً مدت اجرای آزمایشی این قانون منقضی شد و اصلاحاتی روی این قانون انجام دادیم و از مجلس خواستیم قانون جدید را تصویب كند.

 

سراج با اشاره به تلاشها و پیگیری‌های سازمان بازرسی برای اصلاح و تصویب قانون این سازمان گفت: در برخی مواد قانون سازمان، با نقایصی مواجه بودیم كه این موضوع علاوه بر این‌كه ممكن بود تبعاتی در پی داشته باشد، به‌صرفه و صلاح بیت‌المال نیز نبود. لذا پیشنهادهایی جهت اصلاح این روند ارائه كردیم از جمله در رسیدگی به پرونده‌های ارسالی از سازمان بازرسی به هیئت‌های بدوی رسیدگی به تخلفات اداری نهاد ریاست جمهوری نقایصی بود كه پیشنهاد شد در این هیئت‌ها حتماً یك قاضی حضور داشته باشد كه البته این مصوبه مجلس در یك رفت و برگشت به شورای نگهبان تصویب شد.

وی ادامه داد: نقیصه دیگر عدم حضور نماینده بازرسی در شوراها و مجامع بود كه خوشبختانه با اصلاح قانون سازمان و تصویب مجلس و تأیید شورای نگهبان، این مشكل رفع شد و انشاء الله از این به بعد، سازمان بازرسی در مناقصه‌ها، و مزایده‌ها و شوراهای اسلامی حضور جدی خواهد داشت.

خصوصاً در شوراها قاضی و ناظر سازمان بازرسی كل كشور باید حضور داشته باشد تا از تصویب مصوبات خلاف قانون جلوگیری و مانع برخی كه حاضر نیستند از قانون تمكین كنند، شود.

 

رئیس سازمان بازرسی كل كشور در ادامه سرمایه‌گذاری را نیاز جدی كشور دانست و گفت: سرمایه‌گذاران سالم و كارآفرینان‏، باید ترغیب شده و اطمینان پیدا كنند تا در داخل كشور سرمایه‌گذاری كنند.

اقتصاد كشور هم به نفت بستگی دارد. از این رو مقام معظم رهبری اقتصاد مقاومتی را مطرح كردند، ‌تا اقتصاد كشور مقاوم شده و از حالت تك‌بعدی و تك‌محصولی رهایی یابد.

وی با اشاره به همكاری دولت و سازمان بازرسی كل كشور برای تدوین برنامه‌های اقتصاد مقاومتی كشور گفت: با هماهنگی كه سازمان بازرسی با دولت دارد اخیراً این برنامه‌ها در قالب كتابچه‌ای از سوی معاونت برنامه‌ریزی و راهبردی ریاست جمهوری تدوین‌شده است تا در اختیار دستگاه‌های اجرایی قرار گیرد.

 

ممنوعیت تردد خودروهای بالای 2500 سی‌سی با گزارش سازمان بازرسی

سراج با بیان اینكه سازمان بازرسی در اقتصاد مقاومتی با دولت خصوصا شخص رئیس‌جمهور كاملا هماهنگ است، گفت: متأسفانه شاهد بودیم در برخی مناطق آزاد ماشین‌های لوكس و گران‌قیمت وارد كشور می‌شد و در شهرها تا شعاع 120 كیلومتر و فراتر از آن با اخذ مجوزهایی در مناطق دیگر تردد می‌كردند و این در حالی بود كه عوارض مربوطه را پرداخت نمی‌كردند و دولت متضرر می‌شد.

در این زمینه گزارش جامعی از سوی سازمان بازرسی خدمت رئیس‌جمهور ارسال شد كه این گزارش به آقای جهانگیری ارجاع و هفته گذشته در دولت مطرح و مصوب شد هیچ‌كس تحت هیچ شرایطی حق ندارد از مناطق آزاد به مناطق دیگر كه دارای گمرك هستند ماشین وارد كند و همچنین تردد ماشین‌های بالای 2500 سی‌سی به‌كل ممنوع شد.

 

وی با تأكید بر اینكه باید به مدیران اجازه ریسك داده شود، گفت: اگر مدیری اجازه ریسك نداشته و نتواند ریسك كند، مدیر نیست. اما نكته‌ای كه باید همواره موردتوجه باشد این است كه ریسك باید با در نظر گرفتن جوانب قانونی امور انجام شود و اگر هم اشتباهی صورت گرفت كه عمدی نبود نباید به‌گونه‌ای رفتار شود‏، قدرت و جرئت ریسك از مدیران گرفته شود.

رئیس سازمان بازرسی كل كشور با بیان اینكه كاغذبازی یكی از موانع تحقق اقتصاد مقاومتی است، تأكید كرد: باید معضل كاغذبازی در كشور را برطرف كرد. این مسئله خیلی دست‌وپا گیر شده است. اخیراً كه برای شركت در مجمعی به یكی از كشورها رفته بودم، اطلاع یافتم جریان تجارت در این كشور ازجمله ثبت شركت و كارهای بازرگانی ظرف یك روز انجام می‌شود. اما در ایران آن‌قدر كاغذبازی می‌شود كه فرد از تجارت پشیمان می‌شود.

باید دستورالعمل‌های زائد از طریق دیوان عدالت اداری ابطال شوند تا افراد به‌سوی قاچاق نروند. متأسفانه اكثر تجارت در كشور ما به‌صورت قاچاق صورت می‌گیرد. ازاین‌رو باید هر چه سریع‌تر راه را برای تجارت قانونی فراهم كرد.

 

سراج ادامه داد: اصل بر پاك بودن مدیران است مگر خلاف آن ثابت شود و الا كسی اجازه ندارد به این حوزه ورود كرده و وقت مدیر را در خصوص كارهای خوبی كه انجام می‌دهد،‌ بگیرد. اگر هم مدیری بین مدیران پیدا شد كه اصلاح‌ناپذیر و به تذكرات سازمان بازرسی توجه ندارد، ‌‌قطعاً به اشد مجازات قانونی محكوم و مجازات در خصوص وی اجرا خواهد شد.

از همكاران سازمان بازرسی نیز خواستارم بررسی و آسیب‌شناسی كرده و روی جرائمی كه بیشتر با افكار عمومی، اقتصاد و زندگی مردم سر كار دارند تمركز كنند.

می‌خواهم همكاران كارهای عمده و كلان را شروع كرده و روی موضوعاتی مانند برخورد با زمین‌خواری، اختلاس‌های سنگین و معوقات كذایی بانك‌ها كار كنند تا بتوانیم سر و سامانی به اقتصاد كشور دهیم.

نوشتن دیدگاه