تیتر یک

آخرین اخبار

بعید است تا ۲ سال آینده لایروبی اروند شروع شود

زمانی: عراق در خارج کردن مغروقه‌ها مشارکت نمی‌کند چون از بندر ام القصر برای کشتیرانی استفاده می‌کند.

فضای مجازی یک ظرفیت است

خزینه پور: با افزایش شایعات و کاهش اعتماد عمومی روند خدمات رسانی دچار اشکال خواهد شد.

مقابل ژاپن بدشانس بودیم

سامری: تنها تیمی بودیم که در این مسابقات بدون بازیکن خارجی حضور داشتیم.

مشکلات مالی زیادی داریم

اسکوچیچ: وقتی حق پخش تلویزیونی پرداخت نشود چطور باشگاه‌ها می‌توانند سرپا بمانند؟

بیمارستان های اروند به امکانات روز مجهزند

موسوی: منطقه آزاد اروند در تلاش است تا سلامت شهروندان را افزایش دهد و پس از آن به ارتقا توریسم سلامت می اندیشد.

مصمم به برخورد جدی با اصناف متخلف هستیم

موسوی: به هیچ وجه پذیرفتنی نیست که جنسی در یک خیابان با چند قیمت مختلف عرضه شود.

شهرداری آبادان بودجه های زیست محیطی را برای حقوق می دهد

کعبی: در آبادان یا اصلا پروژه عمرانی اجرا نمی شود و یا اینکه دیر اجرا و به اتمام می رسد و یا نیمه کاره رها می شود.

فقر در روستاهای آبادان بیداد می کند

شرفی: آبادان با تمامی ظرفیتش در بخش‌های صنعتی و تجاری چرا باید به‌جایی برسد که مردمش رفتن را بر ماندن در آن ترجیح دهند؟

اعتبارات امسال شهرستان آبادان به ۵۰ میلیارد تومان رسید

موسوی: در سال جاری آغاز پروژه های جدید ممنوع است، تنها پروژه های جدیدی امکان آغاز دارند که مجوز کارگروه استان را داشته باشند.

هیچ تفاوتی بین مناطق آزاد کشور با کیش وجود ندارد

موسوی: تسری قوانین سرزمین اصلی به مناطق آزاد بزرگترین معضل این مناطق است.

ثبت سفارش کالا در مناطق آزاد معنایی ندارد

مختار: حل مشکل ورود کالاهای مسافری به آبادان در حقیقت کمک به معیشت مردم و رفع بیکاری است.

همراه با خبرنگاران مسائل مختلف شهری آبادان را پیگیری می کنیم

ابراهیمی پور: رسانه ها فرصت بزرگ و بسیار خوبی هستند که متاسفانه از این ظرفیت در آبادان به درستی استفاده نمی شود.

ممنوعیت تردد خودروهای بالای 2500 سی‌ سی پلاک مناطق آزاد در کشور

رئیس سازمان بازرسی كل كشور با انتقاد از كاغذبازی در كشور آن را مانعی در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی خواند و گفت: باید دستورالعمل‌های زائد از طریق دیوان عدالت اداری ابطال شوند تا افراد به‌ سوی قاچاق نروند.

ناصر سراج در مراسم تودیع و معارفه بازرس كل استان آذربایجان غربی، با اشاره به اینكه تلاش سازمان بازرسی كل كشور این است كه كار دستگاه قضایی به‌وسیله بازرسی سنگین نشود، گفت: سازمان بازرسی كل كشور آماده است با نظارت و پیشگیری بار دستگاه قضایی را حتی‌الامكان كم كند.

رئیس سازمان بازرسی كل كشور افزود:‌ اولویت كار سازمان بازرسی كل كشور بیشتر نظارت است تا اجازه ندهد حیثیت مدیران خدوم كشور خدشه‌دار شود و چنانچه دامی برای آنان پهن‌شده باشد، ‌انشاء‌الله با راهنمایی‌های ما آگاه خواهند شد.

سازمان بازرسی كل كشور اگر جایی مشاهده كرد مدیری را می‌لغزانند قطعاً تذكر خواهد داد و اجازه نخواهد داد مدیران خدوم در این دام‌ها بیفتند.

وی با اشاره به سیر تصویب قانون سازمان بازرسی كل كشور گفت: همانطور كه استحضار دارید قانون سازمان بازرسی در حال بررسی در مجلس است كه بررسی یك تبصره آن باقی‌مانده است. این در حالی است كه در سال 60، قانون عادی سازمان بازرسی به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و در سالهای 75 و 87 دو بار اصلاحیه خورد و قرار شد برخی مواد آن (9 ماده) به‌صورت آزمایشی و 5 ساله اجرایی شود، اخیراً مدت اجرای آزمایشی این قانون منقضی شد و اصلاحاتی روی این قانون انجام دادیم و از مجلس خواستیم قانون جدید را تصویب كند.

 

سراج با اشاره به تلاشها و پیگیری‌های سازمان بازرسی برای اصلاح و تصویب قانون این سازمان گفت: در برخی مواد قانون سازمان، با نقایصی مواجه بودیم كه این موضوع علاوه بر این‌كه ممكن بود تبعاتی در پی داشته باشد، به‌صرفه و صلاح بیت‌المال نیز نبود. لذا پیشنهادهایی جهت اصلاح این روند ارائه كردیم از جمله در رسیدگی به پرونده‌های ارسالی از سازمان بازرسی به هیئت‌های بدوی رسیدگی به تخلفات اداری نهاد ریاست جمهوری نقایصی بود كه پیشنهاد شد در این هیئت‌ها حتماً یك قاضی حضور داشته باشد كه البته این مصوبه مجلس در یك رفت و برگشت به شورای نگهبان تصویب شد.

وی ادامه داد: نقیصه دیگر عدم حضور نماینده بازرسی در شوراها و مجامع بود كه خوشبختانه با اصلاح قانون سازمان و تصویب مجلس و تأیید شورای نگهبان، این مشكل رفع شد و انشاء الله از این به بعد، سازمان بازرسی در مناقصه‌ها، و مزایده‌ها و شوراهای اسلامی حضور جدی خواهد داشت.

خصوصاً در شوراها قاضی و ناظر سازمان بازرسی كل كشور باید حضور داشته باشد تا از تصویب مصوبات خلاف قانون جلوگیری و مانع برخی كه حاضر نیستند از قانون تمكین كنند، شود.

 

رئیس سازمان بازرسی كل كشور در ادامه سرمایه‌گذاری را نیاز جدی كشور دانست و گفت: سرمایه‌گذاران سالم و كارآفرینان‏، باید ترغیب شده و اطمینان پیدا كنند تا در داخل كشور سرمایه‌گذاری كنند.

اقتصاد كشور هم به نفت بستگی دارد. از این رو مقام معظم رهبری اقتصاد مقاومتی را مطرح كردند، ‌تا اقتصاد كشور مقاوم شده و از حالت تك‌بعدی و تك‌محصولی رهایی یابد.

وی با اشاره به همكاری دولت و سازمان بازرسی كل كشور برای تدوین برنامه‌های اقتصاد مقاومتی كشور گفت: با هماهنگی كه سازمان بازرسی با دولت دارد اخیراً این برنامه‌ها در قالب كتابچه‌ای از سوی معاونت برنامه‌ریزی و راهبردی ریاست جمهوری تدوین‌شده است تا در اختیار دستگاه‌های اجرایی قرار گیرد.

 

ممنوعیت تردد خودروهای بالای 2500 سی‌سی با گزارش سازمان بازرسی

سراج با بیان اینكه سازمان بازرسی در اقتصاد مقاومتی با دولت خصوصا شخص رئیس‌جمهور كاملا هماهنگ است، گفت: متأسفانه شاهد بودیم در برخی مناطق آزاد ماشین‌های لوكس و گران‌قیمت وارد كشور می‌شد و در شهرها تا شعاع 120 كیلومتر و فراتر از آن با اخذ مجوزهایی در مناطق دیگر تردد می‌كردند و این در حالی بود كه عوارض مربوطه را پرداخت نمی‌كردند و دولت متضرر می‌شد.

در این زمینه گزارش جامعی از سوی سازمان بازرسی خدمت رئیس‌جمهور ارسال شد كه این گزارش به آقای جهانگیری ارجاع و هفته گذشته در دولت مطرح و مصوب شد هیچ‌كس تحت هیچ شرایطی حق ندارد از مناطق آزاد به مناطق دیگر كه دارای گمرك هستند ماشین وارد كند و همچنین تردد ماشین‌های بالای 2500 سی‌سی به‌كل ممنوع شد.

 

وی با تأكید بر اینكه باید به مدیران اجازه ریسك داده شود، گفت: اگر مدیری اجازه ریسك نداشته و نتواند ریسك كند، مدیر نیست. اما نكته‌ای كه باید همواره موردتوجه باشد این است كه ریسك باید با در نظر گرفتن جوانب قانونی امور انجام شود و اگر هم اشتباهی صورت گرفت كه عمدی نبود نباید به‌گونه‌ای رفتار شود‏، قدرت و جرئت ریسك از مدیران گرفته شود.

رئیس سازمان بازرسی كل كشور با بیان اینكه كاغذبازی یكی از موانع تحقق اقتصاد مقاومتی است، تأكید كرد: باید معضل كاغذبازی در كشور را برطرف كرد. این مسئله خیلی دست‌وپا گیر شده است. اخیراً كه برای شركت در مجمعی به یكی از كشورها رفته بودم، اطلاع یافتم جریان تجارت در این كشور ازجمله ثبت شركت و كارهای بازرگانی ظرف یك روز انجام می‌شود. اما در ایران آن‌قدر كاغذبازی می‌شود كه فرد از تجارت پشیمان می‌شود.

باید دستورالعمل‌های زائد از طریق دیوان عدالت اداری ابطال شوند تا افراد به‌سوی قاچاق نروند. متأسفانه اكثر تجارت در كشور ما به‌صورت قاچاق صورت می‌گیرد. ازاین‌رو باید هر چه سریع‌تر راه را برای تجارت قانونی فراهم كرد.

 

سراج ادامه داد: اصل بر پاك بودن مدیران است مگر خلاف آن ثابت شود و الا كسی اجازه ندارد به این حوزه ورود كرده و وقت مدیر را در خصوص كارهای خوبی كه انجام می‌دهد،‌ بگیرد. اگر هم مدیری بین مدیران پیدا شد كه اصلاح‌ناپذیر و به تذكرات سازمان بازرسی توجه ندارد، ‌‌قطعاً به اشد مجازات قانونی محكوم و مجازات در خصوص وی اجرا خواهد شد.

از همكاران سازمان بازرسی نیز خواستارم بررسی و آسیب‌شناسی كرده و روی جرائمی كه بیشتر با افكار عمومی، اقتصاد و زندگی مردم سر كار دارند تمركز كنند.

می‌خواهم همكاران كارهای عمده و كلان را شروع كرده و روی موضوعاتی مانند برخورد با زمین‌خواری، اختلاس‌های سنگین و معوقات كذایی بانك‌ها كار كنند تا بتوانیم سر و سامانی به اقتصاد كشور دهیم.

نوشتن دیدگاه