استخدام‌های بی‌ضابطه در منطقه آزاد اروند

مجتبی نورانی (نماینده کارگران منطقه آزاد اروند) به استخدام‌های خارج از ضابطه‌ی بعد از تغییر مدیریت در سازمان منطقه‎ی آزاد اروند اعتراض کرد.

به گفته‌ی او، مدیریت جدید، نیروهایی خارج از سازمان را به استخدام رسمی درآورده که آن‌ها هیچ گونه سابقه‌ی کار در این سازمان ندارند. این درحالی است که برای گرفتنِ پست مدیریتی باید مراتبی طی شود.

نورانی گفت: بسیاری از پرسنل ما بالای ۱۰ تا ۱۸ سال سال سابقه‌ی کار دارند اما هنوز به استخدام سازمان درنیامده و قراردادی و نیروی شرکتی هستند، چرا که طبق ابلاغیه‌ی دبیرخانه، به دلیل کمبود بودجه، سازمان حق استخدام نیروی جدید ندارد.

نماینده کارگران منطقه آزاد اروند گفت: همچنین تعدادی نیرو بعد از تغییر مدیریت، جذب یکی از شرکت‌های سازمان منطقه آزاد اروند شده‌اند و حقوق‌های بالا می‌گیرند.

 

وی گفت: اگر قرار است استخدامی صورت بگیرد چرا این استخدام برای کارگرِ باسابقه‌ی بالا نیست؟ اگر بودجه وجود ندارد چرا عده‌ای به راحتی وارد سازمان می‌شوند و از همان اول با حقوق بالا استخدام می‌شوند؟

نورانی گفت: کارگران اعتراض خود را به گوش آقای عبدالملکی رساندند و ایشان قول دادند انتصاباتِ جدید را پیگیری کنند.

این فعال کارگری همچنین به خواسته‌ی کارگران اشاره کرد و گفت: این سازمان حدود هزار و دویست نیرو دارد که از این تعداد نزدیک به ۷۰۰ نفرشان نیروهای قراردادی و شرکتی هستند. این کارگران خواستار اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل و تبدیل وضعیت ایثارگران هستند.

وی ادامه داد: چرا با کارگرانی که سال‌ها در کارهای با ماهیتِ دائم در این سازمان کار می‌کنند، باید قرارداد حجمی و شرکتی داشته باشند اما عده‌ای به راحتی و سریع استخدام شوند؟

این فعال کارگری تأکید کرد: ما به جد موضوع این استخدام‌ها را پیگیری می‌کنیم و از آقای عبدالملکی می‌خواهیم جلوی این رویه را بگیرند.

دیدگاه‌ها  

+1 #1 شهروند 1401-09-02 19:10
بر چه اساس و طبق کدام آزمون دولتی
کلی استخدام در شرکت سرمایه گذاری و توسعه اروند انجام شده است؟

نوشتن دیدگاه