با عوامل خاطی حادثه متروپل، برخورد عبرت‌آموز می‌شود

 

رئیس جمهور گفت: برخورد عبرت آموز با عوامل خاطی حادثه متروپل، مهمترین اقدام دولت است و دولت اغماضی در این امر ندارد.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی روز جمعه در دیدار با خانواده جلیلیان که چهار عضو خانواده آنها در حادثه متروپل آبادان جان باختند، اظهار کرد: از مسئولان درخواست دارم با نظارت دقیق بر ساختمان‌های ناایمن و بررسی شرایط آن‌ها ، اجازه ندهند مردم در چنین ساختمان های ناامنی ساکن شوند.

وی با بیان اینکه ساختمان های فاقد امنیت باید بی درنگ تخلیه شوند، گفت: مردم نباید در چنین ساختمان‌هایی ساکن شوند و باید در صورت امکان اینگونه ساختمان ها را مقاوم سازی کرد.

رئیسی عنوان کرد: برخورد عبرت آموز با عوامل خاطی حادثه متروپل، مهمترین اقدام دولت است و دولت اغماضی در این امر ندارد.

رئیس جمهور همچنین در دیدار با خانواده صالحیان‌پور که سه عضو خود را در حادثه متروپل از دست داده‌اند، ضمن تسلیت به این خانواده اظهار کرد: قطعا با مسببان این حادثه برخورد جدی خواهد شد.

وی افزود: مسئولان باید نظارت دقیق‌تری بر ساخت و سازها به خصوص ساختمان‌های بلند مرتبه داشته باشند تا شاهد چنین اتفاقات تلخی نباشیم.

رئیس جمهور گفت: از دست دادن جمعی از شهروندان آبادانی در این حادثه برای هر ایرانی تلخ و ناگوار است و امروز برای تسکین درد بازماندگان این عزیزیان به آبادان آمدیم.

 

رئیس جمهور گفت: در بخش حقوقی حادثه متروپل به مطالبات همه افرادی که شاکی و مدعی هستند، رسیدگی و تلاش می کنیم هیچ صاحب حقی احساس نکند حقش ضایع شده است.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی، با بیان اینکه رسیدگی به پرونده متروپل در سه بخش در حال انجام است، اظهار کرد: رسیدگی به پرونده متروپل در بخش فنی با نظر کارشناسان در زمینه آواربرداری در حال انجام است.

وی افزود: در بخش حقوقی به مطالبات همه افرادی که شاکی و مدعی هستند رسیدگی و تلاش می شود هیچ صاحب حقی احساس نکند حقش ضایع شده است.

رئیس جمهور گفت: بخش سوم در خصوص علت یابی این مساله است. هر گونه فساد صورت گرفته در ساخت ساختمان متروپل به صورت جدی رسیدگی خواهد شد تا جایی که هیچ کسی جرات نکند با روابط ناسالم و سوداگری به اقدامات مشابه دست بزند و جان مردم را به خطر بیندازد.

رئیسی با بیان اینکه نباید شاهد حوادث بعدی این چنینی در کشور باشیم، عنوان کرد: هر ساختمانی که در سراسر کشور چنین شرایطی دارد باید بررسی و گزارش شود و در صورت لزوم، ترمیم و یا تخلیه شود.

وی گفت: این مصوبه که همه ساختمان های مربوط به دستگاه های اداری، اشخاص حقیقی و حقوقی را در بر می گیرد باید سریع دنبال شود و یک روز هم به تاخیر نیفتد.

رئیس جمهور افزود: همه بهره برداران، همه صاحبان و همه مسئولانی که در این باره مسئولیت دارند باید پاسخگو باشند تا جایی که ثابت شود ما در کشور چنین سازه هایی نداریم.

وی با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه خوزستان چه در زمان انقلاب و چه در هشت سال دفاع مقدس دین خود را ادا کرده و خط مقدم بوده است، گفت: مساله خوزستان و آبادان را جزو اولویت ها قرار داده ایم. کارگروهی هم پیشتر در این زمینه فعال شده و در حال پیگیری است.

وی ادامه داد: مسائل خوزستان و آبادان فقط رسیدگی به پرونده متروپل نیست بلکه باید به صورت جدی به ظرفیت ها، اشتغال و بیکاری در خوزستان سامان داده شود.

رئیس جمهور در پایان عنوان کرد: پیام سفر من به آبادان این است که مسئولان بدانند مساله خوزستان از دستور کار دولت خارج نمی شود و تا وقتی که مشکلات حل نشود این سفرها ادامه دارد.

 

صدای آبادان

نوشتن دیدگاه