آماده فروش ساختمان منطقه آزاد اروند هستیم

مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی کشور گفت: آمادگی برای فروش ساختمان مجلل سازمان منطقه آزاد اروند وجود دارد تا هزینه آن صرف طرح های عمرانی در منطقه شود.

سعید محمد جمعه در نشست با نخبگان، سران عشایر و ایثارگران منطقه آزاد اروند با بیان اینکه باید به دنبال راهی برای رفاه و آسایش مردم این منطقه باشیم تا دین خود را به آنها ادا کنیم افزود: به دنبال خریدار مناسب برای فروش ساختمان مجلل کنونی سازمان منطقه آزاد اروند هستیم تا هزینه آن صرف زیرساخت ها در این منطقه شود.

وی افزود: به صورت ویژه از سرمایه گذاری و توسعه زیرساخت‌ها در مناطق آزاد استقبال می‌کنیم، اما متاسفانه در پاره‌ای از موارد شاهد تاراج منابع کشور به نام سرمایه گذاری هستیم.

محمد اظهار داشت: اینکه خارجی ها به نام سرمایه گذاری منابع و معادن کشور را به نفع خود در اختیار بگیرند و تکنولوژی و سود مناسب نصیب مردم کشور نشود به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

 

دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی کشور گفت: در آینده نظارت بیشتری در خصوص سرمایه گذاری در مناطق آزاد انجام می‌شود تا کشور نیز از وجود سرمایه گذاران سود برسد.

وی بیان کرد: رویکردهای فرهنگی در مناطق آزاد کشور از اولویت‌های کاری شورای‌عالی مناطق آزاد است و نباید دغدغه‌های اقتصادی سبب کم کاری در زمینه موضوعات فرهنگی و اجتماعی ساکنان مناطق آزاد شود.

وی در ادامه با بیان اینکه ایران مدیون رشادت ها و استقامت مردم عزیز و سربلند خوزستان است اظهار داشت: مردم این استان در دفاع مقدس جان و جوان دادند تا دشمن وجبی از خاک کشور را تصرف نکند، هشت سال آوارگی و سختی نتیجه جنگ برای مردم این استان بود.

مشاور رییس جمهوری گفت: پس از جنگ نیز مردم خوزستان به خصوص آبادان و خرمشهر سختی های دوران سازندگی را متحمل شدند اما به دلیل بی تدبیری کوچه های این ۲ شهر همچنان همانند دوران جنگ است.

نوشتن دیدگاه