ساکنان امیرآباد آبادان چشم انتظار زیرساخت شهری

 

مشکلات مربوط به زیرساخت‌های شهری به خصوص آسفالت و فاضلاب ساکنان فاز ۲ امیرآباد آبادان را برای تردد با مشکل جدی مواجه کرده است.

منطقه مسکونی امیرآباد فاز ۲ با مساحتی بیش از ۷۰ هکتار از ابتدایی ترین امکانات و زیرساخت‌های اولیه شهری محروم است، این منطقه دارای بیش از ۷۰ خیابان و معبر است که اکثر آنها آسفالت نیستند، فاضلاب در نقاط بسیاری از این منطقه مشکل دارد و در خیابان‌ها سریز شده است، فضاهای سبز این منطقه سبز نیست و تبدیل به محلی برای دپوی زباله و نخاله ساختمانی شده‌ است.

وجود چاله‌ های فراوان در معابر و آسفالت نبودن بسیاری از خیابان‌های این منطقه باعث نارضایتی اهالی شده و این مشکل تردد را برای آنان سخت کرده است.

به گفته ساکنان کوی امیرآباد و تایید کارشناسان امور شهری شهرداری، آسفالت بیشتر معابر کوی امیر آباد سالها است که فرسوده شده و تاکنون اقدامی برای آسفالت مجدد خیابان‌ها و معابر این منطقه صورت نگرفته است.

 

یکی از شهروندان فاز ۲ کوی امیرآباد آبادان گفت: عملکرد ضعیف شهرداری در این منطقه مشهود داست و با این رویکرد نباید انتظار داشت مردم در فعالیت‌های شهری با شهرداری همکاری کنند.

محمد دورقی‌نژاد اظهار داشت: آسفالت نشدن خیابان‌های اصلی و فرعی کوی امیرآباد یکی از مشکلات اصلی مردم این منطقه بوده که رفت‌وآمد را برای این اهالی سخت کرده است.

این شهروند آبادانی گفت: البته شهرداری وعده داده بود تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری مشکل زیرساختهای این منطقه را رفع کند اما در عمل اقدامی صورت نگرفته است.

 

یکی دیگر از ساکنان کوی امیرآباد گفت: به دلیل اینکه خیابان‌های این منطقه سالها است آسفالت نشده اند تردد اهالی به ویژه در روزهای بارانی در این منطقه به سختی انجام می‌شود.

فرشته جعفری بیان کرد: ساکنان این منطقه از وضعیت نامناسب آسفالت خیابان‌ها به تنگ آمده‌اند و هر روز برای تردد در این منطقه با مشکل مواجه هستند.

دیگر شهروند آبادانی ساکن کوی امیرآباد آبادان گفت: تردد سالمندان و کودکان به طور کامل در فاز ۲ امیر آباد غیر ممکن شده و مسئولان باید در خصوص ترمیم نکردن حفره‌های خطرآفرین در سطح خیابان‌های منطقه به مردم پاسخگو باشند.

سعید محمدیان افزود: این که شهروندان و صاحبان خودروها عوارض به شهرداری پرداخت کنند ولی هیچ تغییر مثبتی در شهر شاهد نباشند صحیح نیست.

 

مدیرعامل سازمان عمران شهری شهرداری آبادان در خصوص مشکلات فاز ۲ کوی امیرآباد گفت: زیرسازی در چهار خیابان فرعی فاز دوم کوی امیرآباد از سوی شهرداری انجام شده است.

عبدالحسین شریفی افزود: منتظر پایان یافتن عملیات لوله کشی آب از سوی آبفا آبادان در این منطقه بودیم که چند روز پیش این عملیات به پایان رسید و در چند روز آینده نیز آسفالت این منطقه از سوی شهرداری آغاز خواهد شد و مشکل زیرساختی منطقه رفع می‌گردد.

شریفی گفت: تلاش مجموعه شهرداری این است که در چند ماه آینده بخش عمده‌ای از معابر اصلی و فرعی منطقه امیرآباد آسفالت شوند تا تردد در این منطقه برای شهروندان به سهولت انجام شود.

برخی از ساکنان فاز ۲ امیرآباد آباد روز دوشنبه با امضاء توماری ایجاد زیرساخت‌های شهری به ویژه آسفالت معابر را از شهردای آبادان خواستار شدند.

دیدگاه‌ها  

0 #1 کنار سیکلین آبادان 1400-04-08 08:18
برید خجالت بکشید فکر می کنید مردم خواب هستن
خود مسئولان مدیران استان شهر می دانند و اهمیت نمی دهند
فقط نفت گاز پول مهم است بی خیال آبادانی

نوشتن دیدگاه