نتایج انتخابات شورای شهر آبادان اعلام شد

 

معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان گفت: انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا با کمال صحت و در امنیت کامل در شهرستان آبادان به پایان رسید و با تجمیع ۶۰ هزار و ۹۶۳ آرای ماخوذه در شعب اخذ رای راه یافتگان به پارلمان شهری شورای شهر آبادان مشخص شد.

سید زین‌العابدین موسوی دوشنبه اظهار داشت: بر این اساس قاسم بغلانی با ۶ هزار و ۶۶۵ رای، جاسم ثامری با چهار هزار و ۹۴ رای، سید شریف موسوی با سه هزار و ۶۸۰ رای، محمد دریس با سه هزار و ۵۰۳ رای، حافظ دریس سه هزار رای، مسعود لیراوی با ۲ هزار و ۹۷۰ رای، کوثره حیاوی با ۲ هزار و ۹۱۹ رای، عباس قیم با دو هزار و ۹۰۸ رای و محسن خزاعل با ۲ هزار و ۸۸۷ رای به عنوان ۹ عضو اصلی شورای اسلامی شهر آبادان انتخاب شدند.

وی افزود: همچنین حمید چهارلنگی با ۲ هزار و ۸۱۰ رای، امین ثامرحسنی با ۲ هزار و ۷۸۱ رای، بهنام جلیلیان با ۲ هزار و ۷۱۳ رای، حمید زرینی با ۲ هزار و ۷۰۴ رای، سید عدنان موسوی رابطی با ۲ هزار و ۶۶۶ رای و علی ابودوله با ۲ هزار و ۵۲۳ رای به عنوان اعضای علی البدل انتخاب شدند.

 

موسوی با قدردانی از همه دست اندرکاران انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ از مشارکت خوب مردم آبادان در انتخابات به عنوان یک حماسه بزرگ یاد کرد و افزود: این انتخابات هم برای دوستان انقلاب اسلامی و هم برای دشمنان بسیار حائز اهمیت بود و نتیجه عالی این انتخابات باعث شور و شعف دوستداران انقلاب و نظام اسلامی و سرافکندگی و روسیاهی دشمنان شد.

رئیس ستاد انتخابات آبادان ضمن تشکر و قدردانی از مردم فهیم و ولایتمدار آبادان اظهار کرد: باید از تلاش بی وقفه علما و روحانیون منطقه و از جمله ائمه جمعه شهرستان آبادان و خصوصا امام جمعه انقلابی و پرتلاش و جهادی آبادان و همچنین همه نیروهای جهادی و نظامی و انتظامی و قضایی و امنیتی اقشار مختلف مردم تقدیر و تشکر کرد.

وی ضمن تقدیر از فعالان رسانه ای و از جمله رسانه ملی و سایر رسانه ها از جمله خبرگزاریها و خبرنگاران و سایر اصحاب رسانه های مختلف بیان کرد: حضور مستمر شورای تامین و فعالیت شبانه روزی هیات‌های اجرایی و هیاتهای نظارت و بازرسی شهرستان در این حماسه بزرگ نقش بسیار موثری داشتند که از همه اعضای محترم آنها تشکر می‌کنم.

در ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر آبادان ۱۶۴ نامزد برای تصاحب ۹ کرسی شورا به رقابت پرداختند.

انتخابات ششمین دوره شورای اسلامی شهر و ریاست جمهوری روز جمعه ۲۸ خرداد برگزار شد.

 

اعضای اصلی :

قاسم بغلانی    ۶۶۶۵ رای

جاسم ثامری    ۴۰۹۴ رای

سید شریف موسوی ۳۶۸۰ رای

محمد دریس   ۳۵۰۳ رای

حافظ دریس  ۳۰۰۰ رای

مسعود لیراوی ۲۹۷۰ رای

کوثره حیاوی    ۲۹۱۹ رای

عباس قیم     ۲۹۰۸ رای

محسن خزاعل  ۲۸۸۷ رای

اعضای علی البدل :

حمید چهارلنگی  ۲۸۱۰ رای

امین ثامرحسنی  ۲۷۸۱ رای

بهنام جلیلیان  ۲۷۱۳ رای

حمید زرینی  ۲۷۰۴ رای

سید عدنان موسوی رابطی ۲۶۶۶ رای

علی ابودوله  ۲۵۲۳ رای

 

 

* بیشتر بخوانید :

- اسامی منتخبان شورای اسلامی شهر آبادان منتشر شد

- صحت انتخابات شورای شهر آبادان تایید شد

- انتخابات شوراهای شهر و روستا و 2 چالش اساسی

- ترکیب ایده آل شورای شهر چهارم آبادان

دیدگاه‌ها  

0 #1 شهروند 1400-03-31 09:38
تعداد آرا نسبت به دور قبل کاهش زیادی داشته
+1 #2 مردم 1400-03-31 09:41
خداحافظ شیرازی !

نوشتن دیدگاه