نیروهای شهرداری "پشت‌میز‌نشین" شده‌اند

نماینده آبادان در مجلس گفت: تعجب آور است شهرداری با داشتن ۲ هزار نفر حقوق بگیر که برخی از آنها معلوم نیست کجایند و اگر هم زمانی بودند الان از بود و نبودشان اثری نیست، تعداد زیادیشان پشت میزنشین هستند.

سید مجتبی محفوظی عصر امروز در حاشیه آئین آغاز احداث بزرگترین مرکز عرضه ماهی در جنوب کشور در آبادان، اظهار داشت: با همکاری هم می توانیم کشتی به گل نشسته‌ی آبادان را از وضعیت کنونی خارج کنیم.

وی افزود: با تلاش نمایندگان بند «ن» ماده 6 و طرح یک فوریتی آن حذف و برای بافت‌های فرسوده سلیچ‌ها، طیب، ذوالفقاری، علوانیه و شطیط نیز یک هزار میلیارد تومان به تصویب رسیده است.

این نماینده مجلس از تخصیص 5 هزار تن قیر رایگان برای آبادان، بهسازی مسیر ایستگاه 7 تا فلکه پتروشیمی با تامین بودجه از وزارت نفت اشاره و گفت: در موضوع حق آلایندگی شهرداری و عوارض و مالیات‌ها به جهت گرفتن سهم بیشتری به شهرداری در تلاش هستیم.

وی با انتقاد از عملکرد شهرداری آبادان گفت: در بازدید میدانی که از نقاط مختلف شهری داشتم دیدم که در برخی جاها حتی زباله‌ها هم جمع آوری نشده است و در نقاطی هم هنوز آبهای سطحی به چشم می‌خورد.

 

محفوظی گفت: تعجب آور است شهرداری با داشتن 2 هزار نفر حقوق بگیر که برخی از آنها معلوم نیست کجایند و اگر هم زمانی بودند الان از بود و نبودشان اثری نیست، تعداد زیادیشان پشت میزنشین هستند و تعداد اندکی در بخش خدمات شهری مشغول فعالیت هستند و به همین خاطر است که خدمات عمومی در شهر به کندی ارائه می شود.

این نماینده مجلس گفت: از زمان آغاز فعالیت مان به عنوان نماینده مردم در مجلس به مدیران شهری زمان دادیم تا کارهایشان را از پیش ببرند و اگر چه کار ما نظارت است اما مطالبه گر هم هستیم و وقتی حوصله مردم به سر می رود مجبور به مداخله ایم، مدیران دستگاههای شهری بایستی زمان بیشتری برای انجام مسئولیت هایشان و جلب رضایت شهروندان بگذارند.

این مقام مسئول افزود: در بارندگی اخیر اقدامات قابل قبولی انجام شد که از نگاه مردم دور نماند و به طور حتم مردم وقتی ببینند مسئولانشان به درستی کار می کنند قدردان آنها هستند، اما وضعیت کنونی آبادان قابل قبول نیست و برای نظافت، فضای سبز، مبلمان شهری، پارک و غیره بایستی وقت بیشتری اختصاص داده شود ضمن اینکه ما نمایندگان نیز در سطح استان و ملی پیگیری مسائل مربوط به آبادان هستیم.

وی اظهار کرد: موضوع تحقیق و تفحص از منطقه آزاد اروند کار 4 نماینده آبادان و خرمشهر بود و هر کسی غیر از این ادعا کند، کذاب است.

محفوظی تصریح کرد: پیگیر نتیجه ی حاصل از حذف بند «ن» ماده 6 در مرحله ی نخست هستیم و امیدواریم که حقی از ملت، کشور و نظام ضایع نشود.

نوشتن دیدگاه