۶۰ درصد بافت شهری آبادان فرسوده است

یکی از نمایندگان مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: بنابر آمار ستاد بازآفرینی شهری ۶۰ درصد بافت شهری آبادان فرسوده است که از این لحاظ آبادان نسبت به دیگر مناطق کشور وضعیت نابسامانی دارد.

جلیل مختار پنجشنبه به کمبود اعتبارات اختصاص داده شده به شهرداری آبادان اشاره کرد و افزود: شهرداری آبادان با اعتبار فعلی قادر به حل مشکلات ناشی از بافت فرسوده شهری نیست لذا تلاش می شود بودجه امسال این شهرداری بر اساس بودجه سالهای ۱۳۹۷ و ۹۸ تخصیص یابد.

وی به شهرداری آبادان توصیه کرد از ۳۵ قطعه زمینی که در بهترین نقاط این شهر در اختیار دارد برای سرمایه گذاری استفاده کند تا از مشکلات مالی این نهاد کاسته شود.

مختار مشکل فاضلاب شهری و آب آشامیدنی را از دیگر چالش‌های مهم آبادان عنوان کرد و گفت: برای بازسازی و ساماندهی شبکه فاضلاب آبادان به بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است، اما در بودجه امسال فقط ۱۷۰ میلیارد ریال اعتبار برای این طرح در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه در زمینه تامین آب آشامیدنی و ساماندهی شبکه فاضلاب آبادان کم کاری شده است افزود: شبکه فاضلاب و خطوط انتقال آب در آبادان نیاز به اصلاح و بازسازی دارد.

مختار در خاتمه گفت: برای اجرای شبکه آب روستایی آبادان ۲ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است که امیدواریم این بودجه تامین شود.

نوشتن دیدگاه