چالش ها و معضلات شهرداری آبادان

شهردار آبادان گفت: نارسایی و مشکلات فراوانی درشهر آبادان وجود دارد.

محمودرضا شیرازی شهردار آبادان با بیان اینکه درحال حاضر شهرداری آبادان درجه ۱۱ است و یکی از شهرداری های بزرگ کشور محسوب می شود گفت: ماهانه حقوقی بالغ بر ۱۱ میلیارد تومان باید برای کارکنان شهرداری آبادان تامین کنیم.

او افزود: سرانه شهرداری آبادان باتوجه به بضاعت مردم بسیار پایین است و درآمد شهرداری آبادان به طور میانگین بین ۳ تا ۵ میلیارد تومان می باشد که با تقسیم بر ۳۰۰ هزار نفر رقم بسیار ناچیزی است.

شهردار آبادان ادامه داد: شهرداری آبادان از آذر ماه سال ۹۷ بیش از ۲۴ میلیارد تومان بدهی به پرسنل خود دارد.

 

شیرازی تصریح کرد: از نظر آلودگی ضریب آبادان ۲ و شهر همجوار یک بود و در قانون برنامه ششم این اصلاح شد و ضریب آبادان به پنج رسید اما در این قانون سهم آبادان ۷۲ درصد و سهم شهر همجوار ۲۸ درصد شد که انتظار داریم نمایندگان مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی نشستی در استان با سازمان مدیریت برنامه و بودجه تشکیل بدهند که اصلاح ضریب آلودگی هم اعمال شود.

او اظهار داشت: پنج محله به عنوان هدف دارای بافت فرسوده هستند محله هایی نظیر علوانیه، سلیچ شرقی و غربی، سده، ذوالفقاری که حداقل ۸۰ هزار نفر دراین محله ها ساکن هستند.

شهردار آبادان گفت: برای بازسازی کامل بدنه شهری،روسازی و زیرساخت آسفالت بامشکلات زیادی مواجه هستیم و نیاز به ۲۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار داریم.

شیرازی در پایان خاطرنشان کرد: باید برای جرائم تامین اجتماعی فکری ازسوی دولت اندیشیده شود و شهرداری آبادان بیش از ۱۳۰ میلیارد تومان بدهی به سازمان تامین اجتماعی دارد.

نوشتن دیدگاه