۲۰ هزار فرصت شغلی در منطقه آزاد اروند فراهم شد

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کار منطقه آزاد اروند گفت: ۲۰ هزار فرصت شغلی در ۲ سال گذشته در منطقه آزاد اروند ایجاد شد.

سید علی موسوی روز یکشنبه اظهار داشت: در سال ۹۷ و ۹۸ با توجه به سرمایه گذاری انجام شده و فعال‌سازی ۱۰ واحد تولیدی راکد در منطقه آزاد اروند و رونق تولید و کسب و کار واحدهای کوچک با ورود گردشگران افزایش یافت خوشبختانه ۲۰ هزار شغل در بخش صنعت، گردشگری و تجارت منطقه فراهم شد.

وی گفت: اجرایی کردن جهش تولید با توجه به تاکید مقام معظم رهبری از ابتدای سال جاری این موضوع به صورت جدی پیگیری شد و تاکنون ۹ واحد صنعتی با اشتغالزایی ۳۰۰ نفر مستقیم تحت عنوان جهش تولید در سرزمین فتح با حضور اصحاب رسانه به صورت هفتگی افتتاح و به بهره‌برداری رسیده و تا پایان هفته جاری دهمین واحد تولیدی نیز در منطقه آزاد اروند به بهره‌برداری خواهد رسید.

موسوی گفت: در هفته آینده نیز با حضور مرتضی بانک دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور یازدهمین و دوازدهمین واحد تولیدی در منطقه آزاد اروند افتتاح می‌شود.

 

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کار منطقه آزاد اروند ادامه داد: با برنامه‌ریزی انجام شده در هفته دفاع مقدس و همزمان با پنجم مهر سالروز شکست حصر آبادان و دهه مبارک فجر هشت واحد تولیدی دیگر افتتاح در سال جهش تولید در منطقه آزاد اروند به بهره‌برداری خواهد رسید که با افتتاح این پروژه‌ها ۷۵۰ شغل مستقیم و ۲ هزار و ۲۰۰ شغل غیر مستقیم با یک هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام شده است.

وی افزود: دومین برنامه و راهبرد اصلی در سال ۹۹ توسعه صادرات غیرنفتی در منطقه را پیگیری است که با توجه به وضعیت ارزی در کشور وظیفه خود داریم به عنوان سربازان اقتصادی کشور از فعالین اقتصادی و تولیدکنندگان حمایت کنیم.

موسوی گفت: با هماهنگی که با اتاق‌های بازرگانی و اتاق‌های اصناف آبادان و خرمشهر انجام شده، امید است بتوانیم در سال جاری در بخش توسعه صادرات غیر نفتی عملکرد خوبی داشته باشیم و پیش بینی می‌کنیم که ۲۵۰ میلیون دلار کالای تولیدی شهرستان‌های آبادان و خرمشهر به خارج کشور صادر شود. در راستای ارتقای سطح کیفیت خدمات سرمایه‌گذاری و بازرگانی تمامی همکاران اداره کار، ثبت شرکتها و گمرک جمهوری اسلامی جهت شفاف سازی و مبارزه با قاچاق کالا و گزارش به دستگاه‌های نظارتی در یک اتاق شیشه ای فعالیت دارند.

موسوی افزود: پنجره واحد سرمایه گذاری در مدیریت سرمایه گذاری ایجاد شده و بحث ثبت شرکت ها به صورت میکانیزه بدون حضور سرمایه گذاران کمتر از ۴۸ ساعت در منطقه ما انجام می‌شود.

وی حذف دلالان و واسطه‌ها از بحث ثبت شرکت‌ها و اداره کل را از اقدامات انجام شده بیان کرد و گفت: حذف شرکت های بدون شناسه ملی جزو اقدامات مهم در منطقه آزاد اروند پیگیری شد و الان شرکتی صوری و بدون شناسه ملی اجازه فعالیت نخواهد داشت.

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کار منطقه آزاد اروند گفت: به روزرسانی و تهیه ۳۵ بسته سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد اروند در سال گذشته در بهمن ماه رونمایی شد.

نوشتن دیدگاه