وزیر نفت در خصوص وضعیت معیشتی کارگران نفتی توضیح دهد

نماینده مردم آبادان در مجلس یازدهم گفت: کارگران نفتی در بدترین وضعیت اقتصادی و معیشتی به سر می‌برند و وزیر نفت باید درخصوص وضعیت نامناسب آن‌ها به مجلس و مردم توضیح دهد.

سید مجتبی محفوظی با اشاره به وضعیت اقتصادی نامناسب کارگران نفتی، گفت: با وجود آنکه کارگران نفتی در متمول‌ترین وزارتخانه کشور کار می‌کنند، اما در بدترین وضعیت اقتصادی و معیشتی به سر می‌برند و پیمانکار به‌عنوان کارفرما در حق آن‌ها اجحاف می‌کند و کارگران در وضعیت نامناسب اقتصادی کنونی، کمترین حقوق را با تاخیر‌های فراوان دریافت می‌کنند.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس احقاق حق خواهد کرد، افزود: آقای ژنرال باید درخصوص وضعیت نامناسب اقتصادی کارگران و نیرو‌های خود به مجلس و مردم توضیح دهد.

وی ادامه داد: احقاق حق بدین معنا است که پیمانکار از حق کارگر دزدی نکند و بیمه و حقوق آن‌ها را به موقع پرداخت و پاداش پایان سال و عیدی کارگران را به درستی پرداخت کند.

محفوظی با بیان اینکه بسیاری از کارگران پالایشگاه آبادان نیز وضعیت بسیار نامناسبی دارند و بدون قرارداد به کار گرفته شده‌اند، اظهار کرد: هنوز به کارگرانی که بالای ۱۰ تا ۱۵ سال سابقه کار دارند منازل مسکونی تحویل داده نشده و این مسئله برای آن‌ها مشکلاتی ایجاد کرده است.

نوشتن دیدگاه