جذب ۲۰ میلیارد ریال اعتبار بافت فرسوده در آبادان

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی از جذب ۲۰ میلیارد ریال اعتبار بافت فرسوده ۱۱ نقطه شهر آبادان خبر داد و گفت: این اعتبارات به شهرداری آبادان ابلاغ شده است.

جلیل مختار نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی دیروز در نشست با مدیرعامل شرکت تاپیکو (سرمایه‌گذاری سازمان تامین اجتماعی کشور) که با حضور رئیس حراست شرکت تاپیکو، شهردار، رئیس و یکی از اعضای شورای اسلامی شهر آبادان برگزار شد گفت: این نشست به ‌منظور تامین قیر مورد نیاز برای شهر آبادان تشکیل و مقرر شد یک هزار تن قیر به شهرداری این شهر به‌صورت اعتباری اختصاص داده شود.

او افزود: با توجه به مکاتبات صورت گرفته در این راستا دستور واگذاری این مقدار قیر به‌ منظور حل مشکل آسفالت و روکش آسفالت خیابان‌های آبادان از سوی مدیرعامل شرکت تاپیکو در نظر گرفته شده است.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در این نشست مقرر شد تا قیر مورد نیاز شهرداری آبادان به‌صورت برنامه زمان بندی شده تحویل شود.

 

مختار همچنین به نشست دیروز با معاون وزیر راه و شهرسازی در زمینه بازآفرینی و بافت فرسوده آبادان اشاره کرد و اذعان داشت: بافت فرسوده شامل ۱۱ نقطه شهر آبادان می‌شود که در این نشست مقرر شد ۲۰ میلیارد ریال اعتبارات بافت فرسوده که شهرداری در سال گذشته نتوانست جذب کند را ابلاغ کنند.

او از صدور چک اعتبارات بافت فرسوده مناطق آبادان خبر داد و گفت: اکنون از طریق وزارت راه و شهرسازی به اداره کل راه و شهرسازی خوزستان در جهت پرداخت این اعتبارات به شهرداری آبادان ابلاغ شده که تا یک‌ماه آینده باید این مبلغ جذب شهرداری آبادان شود.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دفع آب‌های سطحی، محوطه‌سازی و معابر عمومی مناطق سلچ شرقی، غربی، ذوالفقاری، ورودی شهر و سایر مناطق بافت فرسوده آبادان ابراز کرد: در این راستا نیز مقرر شد ظرف مدت یک‌ماه آینده طراحی و برنامه‌ریزی برای ساماندهی این مناطق انجام شود.

مختار تصریح کرد: همچنین در خصوص بند ب ماده ۲ برنامه توسعه ششم مقرر شد ظرف مدت ۱۰ الی ۲۰ روز با توجه ردیف بازآفرینی بافت فرسوده آبادان برنامه و طرح‌های توسعه سواحل اروند و یازده نقطه‌ای که در این شهر وجود دارند را شهرداری طراحی و به معاونت بازآفرینی راه و شهرسازی ارائه دهد.

نوشتن دیدگاه