نرخ کرایه تاکسی در آبادان ۲۰ درصد افزایش می‌یابد

رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر آبادان گفت:نرخ نامه جدید کرایه تاکسی‌های شهری در سال ٩٩ تصویب شد.

عبدالله کعبی رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر آبادان، پیش از ظهر امروز اظهار کرد: پس از شیوع ویروس کرونا در کشور و ضرورت رعایت فاصله فیزیکی - اجتماعی و اجبار تاکسی داران به کاهش ظرفیت مسافر به 3 نفر، این قشر محترم با خسارت و ضرر ناشی از این مسئله مواجه شدند و خواستار افزایش نرخ کرایه تاکسی طبق مقررات شدند.

وی افزود: به همین منظور شورای اسلامی شهر آبادان با در نظر گرفتن نرخنامه قبلی مصوب سال ٩٧، نرخنامه جدید کرایه تاکسی شهری با افزایش٢٠ درصدی نسبت به نرخ پایه، در سال ٩٨ و ٩٩ را محاسبه و تصویب کرد.

کعبی گفت: بر اساس این مصوبه نرخ کرایه سرویس مدارس نیز تا سقف ٢٠ درصد نسبت به سال ٩٨ افزایش خواهد یافت.

عضو شورای شهر آبادان بیان کرد: افزایش چشم گیر نرخ تورم اعلام شده از سوی بانک مرکزی و افزایش نرخ سوخت از سایر عواملی است که افزایش کرایه بهای تاکسی را ضروری کرده بود.

 

رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر آبادان ساماندهی به وضعیت مسافربران شخصی و فعال کردن همه ظرفیت‌های تاکسیرانی را ضروری برشمرد و اظهار کرد: این روزها به دلیل افزایش تعداد مسافربرهای شخصی، امنیت سفرهای درون شهری برای شهروندان به ویژه برای بانوان به مخاطره افتاده است.

وی افزود: از شهردار و مدیرعامل تاکسیرانی آبادان انتظار داریم طی یک فراخوان از تمام افرادی که امتیاز تاکسی دارند و غیر فعال هستند بخواهند تا به ناوگان حمل و نقل بپیوندند و اگر اخطارها اثرگذار نبود، امتیاز و سهمیه تاکسی‌های غیرفعال را لغو کنند.

کعبی عنوان کرد: سهمیه تاکسی به راننده‌های تاکسی داده می شود تا خدمات بهتری در حوزه حمل و نقل مسافر به شهروندان ارائه شود. اگر این وظیفه به درستی انجام نشود بایستی سهمیه تاکسی‌هایی که در انجام وظیفه خود کوتاهی می کنند آزاد شده و در اختیار افراد وظیفه شناس قرار گیرد.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر آبادان بیان کرد: برای کمک به وضع موجود، لازم است مسافربران شخصی ساماندهی و طی فرآیندهای مختلف شناسایی شوند. ضمن اینکه راهنمایی و رانندگی می‌تواند با اعمال جریمه و استفاده از ابزار قانونی از افزایش بی رویه مسافربری خودروهای شخصی جلوگیری کند.

کعبی با اشاره به اینکه میزان افزایش نرخ کرایه ها در مسیرهای مختلف متفاوت است، افزود: مسافران نرخ کرایه خود را بر اساس تعرفه ای که بین رانندگان توزیع شده باید بپردازند و رانندگان نیز حق دریافت کرایه بیشتر را ندارند.

وی گفت : در صورت هرگونه تخلف توسط رانندگان تاکسی، شهروندان می‌توانند از طریق شماره تماس ۵۳۳۴۴۴۷۷ واحد بازرسی و رسیدگی به شکایات سازمان تاکسیرانی آبادان نسبت اعتراض خود اقدام کنند و علاوه بر این، بازرسان تاکسیرانی نیز در سطح شهر و ایستگاه‌های تاکسی مستقر هستند تا به مشکلات و شکایات مردم رسیدگی کنند.

نوشتن دیدگاه