شورای شهر آبادان در شهر هیچ‌کاره است

 

نایب رئیس شورای اسلامی شهر آبادان گفت: مردم حل مشکلات شهر را از شورای شهر و شهرداری می خواهند ولی به دلیل نبود نظام مدیریت یکپارچه شهری شورای شهر هیچ‌کاره است.

حمید کوراوند عصر دیروز در جلسه قرائت و بررسی پاسخ‌های شهردار آبادان به سؤالات عضو شورای شهر در صحن علنی شورا خطاب به شهروندانی که در این جلسه حاضر شده بودند، افزود: بدون تملق حضور کسانی که در این جلسه حضور یافتند و وقتشان را برای این امر اختصاص دادند، نشان از اهمیت بالای این جلسه و دغدغه مندی شما برای شهر دارد که امید می رود خروجی آن برای شهر و مردم ثمربخش باشد و از خداوند می خواهیم تا ما را کمک کند تا تصمیمی بگیریم و آنچه را که صلاح همگان در آن است اتفاق بیفتد.

وی با قدردانی از عضو سؤال‌کننده شورا از شهردار اظهار کرد: در این جلسه موضوع و ساختار سؤالات نیز مورد ارزیابی قرار می گیرد، در یکی از سؤالات در مورد چرایی اقدام شهرداری در انجام روشنایی آیلند یکی از خیابان‌ها با این سخن که انجام آن از وظایف اداره برق است، سؤال کرده اید، به هر حال ما عضو شورای شهریم و نه شورای شهرداری؛ لذا اگر کاری توسط شهرداری و یا هر نهاد دیگری در شهر انجام می شود، قدردانشان هستیم؛ لذا اگر بخواهیم میان شهرداری با سایر ادارات مرز بکشیم در واقع کمکی به شهر نکردیم و این در حالی است که ما باید کمک کنیم تا ادارات تعاملشان با شهرداری بیشتر شود.

وی تصریح کرد: پاسخ شهردار درباره دلیل جمع آوری نشدن زباله‌ها که آن را به نبود ماشین آلات و قطعات و چه و چه معطوف داشته به هیچ وجه قابل قبول نیست، اگر شهرداری منطقه یک با همان تجهیزات نداشته قادر به جمع آوری زباله و انجام کارهای روزانه‌اش است چطور مناطق دو و سه شهرداری نمی توانند کار کنند؟

 

نایب رئیس شورای اسلامی شهر یادآور شد: البته سخن شهردار مبنی بر اینکه حضور نداشتن فرماندار و دادستان سبب برگزار نشدن کمیسیون ۷۷ شده را می پذیرم، همه باید با یکدیگر همکاری و کمک کنند تا مسائل حل شود.

کوراوند گفت: آنچه که به شکل نادرست در شهر جا افتاده اینکه مردم حل تمام مشکلات شهر را از شورای شهر و شهرداری می خواهند و این در حالی است که به دلیل نبود نظام مدیریت یکپارچه شهری شورای شهر هیچ‌کاره است.

وی افزود: منطقه آزاد اروند با صرف اعتبارات بسیار کیلومترها دیوار را دورتا دور شهر کشید که متأسفانه با یک سیلاب تمامش فرو ریخت و از این بابت به هیچ‌کس جواب نداده است، آن وقت کدام عضو شورا با کدام اختیار قانونی می تواند آنها (مسئولان منطقه آزاد اروند) را مورد سؤال و خطاب قرار دهد؟ البته بارها از تریبون شورا و از طریق رسانه‌ها مسائل را به گوش مسئولان منطقه آزاد رسانده ایم.

وی اظهار کرد: پیمانکارانی که منطقه آزاد اروند با بودجه مشخص به شهرداری معرفی کرده حال ببینید که با کارکردشان وضعیت کوچه‌هایی که مردم در آنها زندگی می کنند به چه شکلی شده است.

 

نایب رئیس شورای اسلامی شهر آبادان تصریح کرد: همه می دانند که من از روز نخست مخالف انتخاب حمیدپور به عنوان شهردار آبادان بودم و از همان ابتدا بر این باور بودم که این انتخاب، انتخاب اشتباهی است اما اکنون می گویم در شرایط فعلی حتی اگر قالیباف هم به آبادان بیاید، نمی تواند کاری از پیش ببرد چه رسد به حمیدپور.

کوراوند در بحث غیرفعال بودن واحد سرمایه گذاری شهرداری یادآور شد: هنگامی که منطقه آزاد با این همه گستردگی و امتیازاتی که به سرمایه گذاران می دهد در این مسیر حرکت کرده و ادامه می دهد معلوم است که دیگر سرمایه گذاری سوی شهرداری نمی آید، در حالی که تبدیل شهر به منطقه آزاد می توانست برای شهر و مردمانش مفید باشد اما می بینیم که چقدر به شهر آسیب می زند.

وی گفت: به هر حال در بحث استیضاح شهردار هر یک از اعضاء با دلایل موجه خودشان، آن را قبول و یا رد می کنند اما در این میان یک چیز وجود دارد و آن وظیفه‌ای است که به اعضاء به عنوان منتخبین مردم واگذار شده و بنا بر آن قسمی که خوردیم و تعهدی که در قبال مردم پذیرفتیم و آنچه مردم از ما انتظار دارند باید به یک جمع‌بندی و نتیجه نهایی برسیم و تصمیم بگیریم؛ لذا باید یا یک تصمیم جدی برای استیضاح بگیریم و یا با ابقای شهردار موافقت کنیم و بگذاریم کارش را انجام دهد و ما نیز کمکش کنیم.

نوشتن دیدگاه