مقابل ژاپن بدشانس بودیم

سرمربی تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان گفت: سطح مسابقات جام باشگاه‌های آسیا بسیار بالا بود و تیم ها با تمام توانشان وارد این رقابت‌ها شده بودند.

حماد سامری پیش از ظهر امروز در حاشیه آئین استقبال مردم و مسئولان از وی و تیمش پس از بازگشت از بازی‌های جام باشگاه‌های آسیا در محل فرودگاه آیت‌الله جمی آبادان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ما در مرحله گروهی حریفان خود را با قدرت از پیش رو برداشتیم و با روحیه مناسبی وارد مرحله نیمه‌نهایی این مسابقات شدیم و برای قهرمانی برنامه‌ریزی کرده بودیم.

وی افزود: نماینده ژاپن که سال گذشته عنوان نایب‌قهرمانی مسابقات باشگاه‌های آسیا را کسب کرده بود، امسال برای رسیدن به قهرمانی تیمش را به خوبی تقویت کرده بود.

سامری تصریح کرد: برای کسب عنوان قهرمانی در باشگاه‌های آسیا شانس زیادی داشتیم ولی برابر نماینده ژاپن با بدشانسی شکست خوردیم.

سرمربی تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان با بیان اینکه در این دوره از مسابقات هر سه تیم نخست تا سوم آسیا تنها یک شکست را تجربه کردند، یادآور شد: این مسئله نشان از نزدیکی سطح تیم ها به یکدیگر داشت، اگرچه در دیدار نیمه‌نهایی نمایش قابل قبولی برابر نماینده ژاپن داشتیم اما با بدشانسی از رسیدن به فینال بازماندیم.

 

سامری با اشاره به اینکه تنها تیمی بودیم که در این مسابقات بدون بازیکن خارجی حضور داشتیم، گفت: از ملی‌پوشان ایرانی که در این رقابت‌ها ما را همراهی کردند به طور ویژه قدردانی می‌کنم زیرا با تمامی خستگی ناشی از جام جهانی، حاضر به همراهی تیم پالایش نفت شدند.

وی افزود: این مسابقات تجربه بسیار خوبی برای بازیکنان ما به شمار می رود و باید از این تجربه در رقابت‌های لیگ برتر استفاده کنیم، تیم نفت تا هفته آینده استراحت می‌کند و از هفته آینده تمریناتمان را برای حضور پرقدرت در لیگ برتر آغاز می‌کنیم.

سرمربی تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان با قدردانی از تمامی کسانی که با حمایت خود امکان حضور تیم پالایش نفت آبادان در رقابت‌های باشگاه‌های آسیا را فراهم کردند، اظهار کرد: برای نتیجه‌گیری در رقابت‌های لیگ برتر نیز نیاز به حمایت داریم تا بتوانیم از عنوان قهرمانی خود دفاع کنیم.

 

مدیرعامل شرکت پالایش نفت آبادان نیز در جمع خبرنگاران گفت: تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان پتانسیل لازم برای قهرمانی را داشت ولی کسب مقام سومی در آسیا کمتر از قهرمانی نیست.

سید علی‌اکبر میر قادری با بیان اینکه تلاش زیادی برای تقویت این تیم برای حضور در مسابقات جام باشگاه‌های آسیا به عنوان نماینده شایسته ایران انجام شد، افزود: این تیم توانست با کسب نتایج مناسب در مرحله گروهی به جمع چهار تیم برتر راه یابد اما در نیمه‌نهایی با بدشانسی نتیجه را واگذار کرد و راهی دیدار رده‌بندی شد.

وی اظهار کرد: سعی و تلاش ما این است که این تیم در رقابت‌های لیگ برتر بار دیگر بر سکوی قهرمانی قرار گیرد تا سال آینده باقدرت در جام باشگاه‌های آسیا شرکت و عنوان قهرمانی را کسب کند.

 

پیش از ظهر امروز جمعی از مردم و مسئولان با حضور در فرودگاه آیت‌الله جمی آبادان از تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان تنها نماینده کشورمان و دارنده عنوان سومی بازی‌های جام باشگاه‌های آسیا که در تایلند برگزار شد، استقبال کردند.

تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان در مرحله گروهی با پیروزی مقابل نمایندگان بحرین، چین و تایلند به عنوان تیم نخست به مرحله بعدی این رقابت‌ها صعود کرد و در مرحله نیمه‌نهایی با قبول شکست برابر نماینده ژاپن به دیدار رده‌بندی صعود کرد، نماینده کشورمان در دیدار رده‌بندی با شکست دادن نماینده کشور بحرین بر سکوی سومی جام باشگاه‌های آسیا ایستاد.

نوشتن دیدگاه