خسارت ۵ میلیارد تومانی مهمانان نوروزی به فضای سبز

شهردار آبادان گفت: در سیل اخیر با نفوذ آب به زیرساخت‌های شهری سبب خسارت ۲۰ میلیارد تومانی شد.

حسین حمیدپور در نشست‌خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات شهرداری این شهر برگزار شد، اظهار کرد: از پل ایستگاه هفت تا پل سوم، جمشیدآباد، بهمن 25 تا 45 و ذوالفقار 60 در منطقه ذوالفقاری به‌عنوان نقاط آسیب‌پذیر آبادان محسوب می‌شوند.

وی ادامه داد: با اقداماتی که از سوی شهرداری آبادان در مجاورت رودخانه‌های اروند صغیر و بهمنشیر صورت گرفت از پنجم فروردین‌ماه موفق به کنترل سیلاب در آبادان شدیم.

شهردار آبادان با تاکید بر اینکه با طغیان آب در رودخانه کارون و سرریز‌ شدن آن به تالاب شادگان، امکان نفوذ آب در جاده قفاس آبادان وجود دارد، عنوان کرد: شدت آب بخشی از سیل بندها دیوارهای بخشی از اروند صغیر را تخریب کرد که با درایت کارکنان شهرداری کاری که در 10 روز می‌توانست صورت گیرد در کمتر از 12 ساعت انجام شد و سیل بندها ترمیم شدند.

حمیدپور توضیح داد: در نشستی که با مدیران نواحی و شهرداران مناطق سه‌گانه شهرداری داشتیم مقرر شد تا با بهره‌گیری از تمام تجهیزات و امکانات موجود در این مناطق، علاوه بر ایجاد سدهای خاکی جدید در جهت تقویت و اصلاح سیل بندهایی که پیشتر ایجادشده بود نیز اقدام شود.

وی با بیان اینکه محدودیت‌های زیادی برای کنترل سیلاب داشتیم، خاطرنشان کرد: در روز نخست بحران آب کار را با هشت کمپرسی، سه لودر و یک بیل مکانیکی آغاز کردیم. ناچار بودیم نیروهای خود را در ایام نوروز به دو ستاد بحران و ستاد نوروزی تقسیم کنیم تا شرایط برای مهمانان نوروزی نیز مهیا باشد.

 

شهردار آبادان تصریح کرد: در این ایام سه کمپ نوروزی، سالن 17 شهریور آبادان، نمایشگاه دائمی منطقه آزاد اروند، سالن کوثر و سالن شهدای شهرداری را برای اسکان مهمانان نوروزی مهیا کردیم تا در صورت نیاز مورد استفاده قرار گیرند.

حمیدپور با اشاره به کمک رسانی به شهرهای اطراف آبادان، یادآور شد: با تمام امکانات اندکی که داشتیم سعی کردیم به خرمشهر و دارخوین نیز کمک برسانیم به‌ گونه‌ای که طی سه شبانه‌روز مدیران شهرداری با اعزام چند دستگاه ماشین‌آلات در دارخوین مشغول خدمت‌رسانی شدند.

وی ادامه داد: ستاد بحران برای احداث سه کیلومتر سیل بند در جاده قفاس نیز به ما مأموریت داد و در روز نخست هزار و 600 متر سیل بند در این جاده احداث شد، این در حالی است که برای کار در این جاده 22 کمپرسی، 6 لودر، چهار بیل مکانیکی، 20 خودروی سواری و 65 نیروی انسانی پای‌ کار آمدند.

شهردار آبادان در خصوص میزان خسارت وارد شده در پی وقوع سیل در این شهر تاکید کرد: نفوذ آب به زیرساخت‌های شهری سبب خسارت 20 میلیارد تومانی شد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه رودخانه بهمنشیر دارای 45 نهر است، ابراز کرد: 30 نهری که کاربری دفع آب‌های سطحی داشتند کاملا بسته شد و 15 نهر دیگری که کاربری فاضلاب دارد، در صورت بالا آمدن دبی رودخانه توسط گونی‌های خاک بسته می‌شوند؛ شهرداری آبادان در 6 نقطه از شهر که در مجاورت رودخانه‌های اروند و بهمنشیر هستند در حال احداث سیل بند است تا شهر با کمترین تهدید سیلاب مواجه شود.

حمیدپور در پایان با اشاره به آسیب دیدگی فضای سبز آبادان در پی حضور گسترده مهمانان نوروزی در این شهر، تصریح کرد: به فضای سبز آبادان 5 میلیارد تومان خسارت وارد شد.

دیدگاه‌ها  

+1 #1 ناصر 1398-01-22 23:45
با سلام
لطفا کنید به فضای سبز پارک امیرآبادی سری بزنید ، مشاهده می کنید عامل اصلی عامل اصلی تخریب فضای منفعت طلبی شهرداری است اجازه داده است چندین دکه در فضای سبز مستقر بشن و یا طبق کدام قانون اجازه احداث فست فود در فضای سبز صادر شده بی خود گردن مسافران نوروزی نندازید
+1 #2 حسین نظری 1398-01-23 22:19
ناصرخان از دست اقای حمیدپور ناراحت نشید. اقای شهردار عادت دارند خسارت تراشی کنند. 20 میلیارد گردن باران نیامده انداختند البته منظورشان بارانهای شمال خوزستان بود ۵ تا هم گردن مهمانان نوروزی
البته مهمانان کل خوزستان اما تا سه نشه بازی نشه تا ببینیم سومین خسارت گردن جه کسانی یا چه عواملی بیفته
ایشان خبر داشتند قراره بارون بیاد مهمانان نوروزی هم که معلوم بود میان و خسارت وارد می کنن باید برای جبران خسارت پول ها رو نگه می داشتند راست می گه دیگه محله های آبادان اسفالت و سنگ جدول می خان چکار
فقط باید به فکر خسارات وارد شده توسط ابر و باد و مه و خورشید و مهمانان نوروزی باشیم
+1 #3 آرش 1398-03-19 10:02
آخه این آقا با کدام رزومه و کدام مدرک شهرداری به عنوان شهردار آبادان انتخاب شد ؟!

نوشتن دیدگاه

فروشگاه اینترنتی سیتی سنتر اروند