روند اجرای طرح های عمران شهری در آبادان رضایت بخش نیست

 

رییس کمیسیون عمران شورای شهر آبادان گفت: طرح های عمران شهری در حال اجرای شهرداری آبادان شرایط مناسبی نداشته و شهرداری نتوانسته رضایت شهروندان را در این زمینه فراهم کند.

حمید کوراوند اظهار داشت: متاسفانه پروژه های در حال اجرا در مناطقی مانند ذوالفقاری، شطیط ، الوانیه و امیرآباد غیرفعال یا خیلی ضعیف پیش می روند و همین مسئله نارضایتی مردم و شهروندان را در پی داشته است.

وی افزود: دلیل عمده این مشکلات به تامین نشدن اعتبارات برابر توافقنامه بین شهرداری و سازمان منطقه آزاد اروند و پرداخت نشدن به موقع صورت وضعیت پیمانکاران مربوط می شود.

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر آبادان گفت: البته وجود تاسیسات زیر زمینی به خصوص فاضلاب باعث سختی و کند شدن روند اجرایی پروژه های عمران شهری در این مناطق از شهر آبادان شده است.

کواروند تصریح کرد: در این راستا مدیران پروژه های فاضلاب و مشاور طرح هفتم هفته آینده نشستی در شورای شهر آبادان خواهند داشت تا راهکارهای رفع مشکل تاسیسات فاضلاب و نیز تامین منابع مالی همچنین همکاری و همراهی بیشتر با پیمانکاران را بررسی کنند.

 

نایب رییس شورای شهر آبادان افزود: کیفیت پروژه های عمران شهری شهرداری آبادان و زمان بندی اجرای آنان وضعیت مناسبی ندارند، این در حالی است که اگر مدیریت بهتری صورت می گرفت این پروژه ها به نقطه قوت طرح های عمرانی در آبادان تبدیل می شدند.

وی خواستار تسریع در روند اجرایی پروژه های عمرانی در سطح شهر آبادان شد و گفت: واقعیت این است که شهروندان از وضع موجود رضایت ندارند و کاملا هم حق دارند.

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر آبادان افزود: بهتر بود پروژه ها و اعتبارات خوب سازمان منطقه آزاد اروند در جایی هزینه و به کار گرفته می شد که از نظر تاسیسات زیرزمینی با مشکل چندانی مواجه نشوند تا پیمانکاران کمتر دچار خسارت شوند و اعتبارات منطقه آزاد اثر بهتری در بهبود وضعیت عمرانی شهر می گذاشت.

کواروند اظهار داشت: ایام نوروز را در پیش داریم و مانند هر سال آبادان پذیرای مهمانان نوروزی فراوانی خواهد بود و از مدیران استانی به ویژه از مدیران آبفای استان انتظار داریم برای اجرای به موقع پروژه ها اهتمام بیشتری داشته باشند.

وی تصریح کرد: در بعضی مناطق آبادان مانند ذوالفقاری، الوانیه ، شطیط و امیرآباد همچنان کنده کاری ها وجود دارد و اهالی از این بابت گله دارند ضمن اینکه این مشکل چهره شهر را در آستانه نوروز زشت کرده است.

دیدگاه‌ها  

+7 #1 حسین نظری 1397-10-20 00:22
اقای رییس کمیسیون عمران شورای شهر بهتر این است که با یک کار کارشناسی دقیق و یک حرکت جهادی مشکلات زیربنایی این مناطق حل شود
نه اینکه اعتبارات در جای دیگری به کار گرفته شود.
در زمستان تشریف ببرید منطقه ای مثل شطیط ببینید چندین سال است اهالی این مناطق با چه مشکلاتی دست و پنجه نرم می کنند
به جای رفع بدبختی های این جماعت که حداقل ان نداشتن معابر اسفالت است به فکر چهره شهر هستید
مگر این مناطق جز آبادان و منطقه آزاد اروند نیستند؟

نوشتن دیدگاه