مجلس روند استخدام در فاز 2 پالایشگاه آبادان را بررسی می کند

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی از تشکل کارگروه بررسی جذب نیرو در فاز 2 پالایشگاه آبادان در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: روند استخدام افرادی بومی در فاز 2 پالایشگاه آبادان رضایت‌بخش نیست.

جلیل مختار شنبه اظهار داشت: با توجه به راه‌اندازی سامانه نام‌نویسی متقاضیان استخدام در فاز 2 پالایشگاه آبادان جذب و به کارگیری نیروی غیربومی اقدامی غیرقانونی بوده و استخدام نیروی بومی در فاز 2 پالایشگاه آبادان اولویت نخست است.

وی به سفر اعضاء کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی به شهرستان آبادان به ‌منظور بررسی مشکلات اشتغال در آبادان در مهر ماه اشاره کرد و افزود: کارگروهی به ریاست علیرضا محجوب نماینده مردم تهران به‌ منظور بررسی روند استخدام افراد در فاز 2 پالایشگاه آبادان تشکیل و مستندات در این کمیسیون مورد بررسی قرار می‌گیرد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: در صورت اثبات به‌کارگیری نیروی غیربومی که تخصص آنها در منطقه وجود دارد در فاز 2 پالایشگاه آبادان وزیر نفت برای پاسخگویی به مجلس شورای اسلامی فراخوانده خواهد شد و اقدام لازم نیز اتخاذ می شود.

عملیات اجرایی احداث فاز 2 پالایشگاه آبادان بهمن ماه سال 1395 با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری آغاز شد.

قرار است با اجرا این پروژه ، واحدهای مدرن در پالایشگاه احداث و واحدهای قدیمی به عنوان میراث، تحویل موزه آبادان شود. ارتقاء سطح کیفی محصولات به یورو 4 و 5 ، ارتقاء سطح زیست محیطی منطقه ، نوسازی و سوددهی پالایشگاه از دستاورد این پروژه بزرگ است.

نوشتن دیدگاه