سرمایه گذاری داخلی در منطقه آزاد اروند 30 درصد افزایش یافت

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد اروند گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون 2 هزار و 650 میلیارد ریال سرمایه گذاری در منطقه آزاد اروند جذب شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که 2 هزار و 100 میلیارد ریال بوده رشد 30 درصدی را نشان می دهد.

سید علی موسوی شمار مجوزهای صادر شده برای سرمایه گذاری داخلی را 80 فقره بیان کرد و گفت: مجوزهای سرمایه گذاری برای فعالیت در زمینه صنعت، خدمات و گردشگری صادر شده است.

وی با بیان اینکه منطقه آزاد اروند در بخش سرمایه گذاری رتبه نخست بین مناطق آزاد کشور را کسب کرد گفت: در این راستا علاوه بر سرمایه گذاری داخلی ، چهار مجوز سرمایه گذاری خارجی عمدتا کشورهای چین و عراق نیز در پنج ماهه نخست سال جاری در منطقه آزاد اروند صادر شده است.

موسوی اظهار داشت: سرمایه گذاری بخش خارجی در زمینه ساخت لوله های بدون درز ، تولید و تبدیل مواد معدنی خام به مواد صنایع پایین دستی است. جذب سرمایه گذار و توسعه صادرات غیرنفتی را جزو برنامه های اصلی منطقه آزاد اروند در سال جاری بیان کرد و گفت: در این راستا رشد کیفی و کمی در بخش های تجاری، صنعتی و گردشگری برای حمایت از سرمایه گذاران در سال جاری مورد تاکید قرار گرفته است.

در سال گذشته 10 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری داخلی و 250 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در منطقه آزاد اروند جذب شد.

این سرمایه گذاری ها در بخش های تجاری، صنعتی، انرژی و نفت، گردشگری، صنایع دریایی،کشتی سازی و مواد غذایی صورت گرفته است.

نوشتن دیدگاه