فیش‌های حقوقی افراد را نمی‌توانیم منتشر کنیم

اسمعیل زمانی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در محل سازمان منطقه آزاد اروند، در خصوص لیست پرداختی‌های نجومی منتشر شده در فضای مجازی، عنوان کرد: لیست‌های منتشر شده در فضای مجازی مورد تأیید نیست، عمدتا فرم‌هایی است که تعدادی عدد و رقم دارد، فیش‌های حقوقی افراد را نمی‌توانیم منتشر کنیم چرا که بار حقوقی دارد، البته دولت در حال طراحی سامانه‌ای به‌منظور شفافیت دریافتی‌های کارکنان است که در صورت راه‌اندازی این سامانه می‌توانیم پرداختی‌ها را اطلاع‌رسانی کنیم.

وی افزود: من قبل از اینکه به منطقه آزاد اروند بیایم سال‌ها در بخش خصوصی فعالیت می‌کردم، کارمند دولت نیستم و هیچ‌وقت کارمند دولت نبودم از ابتدای عمرم تاکنون حقوق دولتی نگرفتم، اگر هم حقوق دولتی گرفتم آن را تقسیم کردم میان کسانی که نیازمند بودند اکنون هم همین‌طور است، هیچ نیازی به حقوق دولتی نداشتم و ندارم.

 

زمانی همچنین در پاسخ به اینکه آیا انتصابات در منطقه آزاد اروند با توجه به نسبت فامیلی برخی مسئولان با اعضاء هیأت مدیره این سازمان، فامیلی بوده و یا بر اساس شایسته‌سالاری، عنوان کرد: سازمان منطقه آزاد اروند یک سازمان تشکیل‌شده بود که حدود 600 نفر در آن مشغول کار بودند، با استقرار هیأت مدیره جدید من باید مدیران رده یک را تعیین می‌کردم که 5 نفر با من روی کارآمدند.

وی افزود: یکی از آن‌ها آقای نعمت زاده از شخصیت‌های قدیمی و فرهنگی است که کارمند صداوسیما بود همچنین قبل از انقلاب هم‌رزم من بوده و روابط بسیاری داشتیم به او پیشنهاد کردم تا مسئولیت معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری این سازمان را عهده‌دار شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند بیان کرد: آقای نورانی را با خودمان آوردیم که ایشان هم یک دوره دیگر نیز در سازمان منطقه آزاد اروند مسئولیت داشته و به خاطر سوابق آن همچنین تعادل میان حضور مدیران آبادانی و خرمشهری ایشان را هم دعوت کردیم.

وی اظهار کرد: در طول کار تغییراتی انجام شد که عمده آن از درون سازمان منطقه آزاد اروند بود تا اینکه آقای شمخانی را پیدا کردیم و ایشان را به‌عنوان مسئول دفتر و مشاور جوان منصوب کردیم در ادامه دیدیم فردی توانمند است به او معاونت پیشنهاد کردیم، اکثر مدیرانمان بومی و جوان هستند.

 

زمانی افزود: بقیه مدیران هم از بدنه سازمان بودند، فکر می‌کنم به‌جز 4 نفری که با من روی کارآمدند کسی را از خارج سازمان منصوب نکردیم، امروز دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد درخواست دارد تا بسیاری از مدیران ما را به دبیرخانه منتقل کند.

وی گفت: من با سوابق اجرایی که در سطح کشور برخوردارم ارتباطات و شناخت‌هایی نسبت به مدیران متعدد در سطح وزارتخانه‌ها و ادارات کل و سازمان‌ها داشتم که می‌توانستم از آن‌ها دعوت کنم و آن‌ها را به‌کارگیری کنم، اما اگر آن‌ها می‌آمدند چون شناختی از منطقه و مردم منطقه نداشتند با خودشان افراد و نیروهایی را می‌آوردند و منطقه آزاد اروند تبدیل به‌جایی برای نیروهای مهاجرتی می‌شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند اظهار کرد: از همان ابتدا با این موضوع مخالفت کردم تا افرادی بیایند در منطقه آزاد اروند رشد کنند، چرا نیروی انسانی وارد کنیم؟ معتقدم می‌توانم مدیریت کنم و مدیر تولید کنم برای منطقه، در این کار هم موفق بودیم.

نوشتن دیدگاه