طرح آبرسانی غدیر ۲ در آبادان به طور رسمی بهره برداری می شود

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان خوزستان گفت: با اتمام کار احداث خط انتقال آب غدیر ۲ در آبادان، سه شنبه هفته جاری این طرح به طور رسمی به بهره برداری می رسد.

صادق حقیقی پور شب گذشته در حاشیه دیدار از مناطق مختلف روستایی آبادان و شهر اروندکنار در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به اینکه کار اجرای طرح آبرسانی غدیر از سالهای گذشته آغاز شد، افزود: در حال سنجش اثربخشی اجرای طرح غدیر در هر شهری مختلف استان از جمله اهواز، دشت آزادگان، شادگان، خرمشهر و آبادان هستیم.

وی اظهار کرد: متاسفانه در سنجش های انجام شده موضوع اثر بخشی مورد انتظار ما از اجرای طرح غدیر در آبادان اتفاق نیفتاد.

حقیقی پور تصریح کرد: به رغم اینکه در سایر شهرهایی که طرح غدیر در آنها اجرا شد و توانست آب با کیفیت کرخه را به آن شهرها منتقل و شاهد بهبود رشد کیفی آب در این شهرها باشیم اما در آبادان این اتفاق رخ نداد.

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت: یکی از مشکلات آبادان در این باره مربوط به آرایش شبکه و تاسیسات تولید و توزیع آب در شهر است، در شهر آبادان آب طرح غدیر پس از ورود به تصفیه خانه طرح جامع (ثامن) به بخشهای مختلف شهری از جمله تصفیه خانه شهید باوی و تلمبه خانه شهید کشتکار در جمشیدآباد منتقل می شود اما این انتقال به تلمبه خانه جمشیدآباد به خوبی صورت نمی گیرد.

به گفته حقیقی پور، تلمبه خانه جمشیدآباد ۵۰ درصد از بار شبکه توزیع شهری آبادان (بالانسینگ در توزیع آب) برای ارتقاء شاخص های کمی و کیفی آب را بر عهده دارد و از این بابت نقش بسیار فوق العاده ای دارد.

وی افزود: با اجرای طرح انتقال آب از تصفیه خانه طرح جامع به تلمبه خانه جمشیدآباد به طول ۱۳ کیلومتر و دو دهنه پل ۱۵۰ متری بر روی بهمنشیر و عبور از ۲۰۰ عارضه در مسیر، انتظار داریم ۱۰۰ هزار متر مکعب آب با کیفیت طرح غدیر را بتوانیم به تلمبه خانه جمشیدآباد و از آنجا به مناطق مختلف شهری آبادان به ویژه مرکزی، منازل شرکت نفت، ذوالفقاری، احمدآباد و طیب و شهرهای اروندکنار، چوئبده و روستاهای در مسیر منتقل و این مناطق را از آب طرح غدیر مشروب کنیم.

حقیقی پور اظهار کرد: تا هفته آینده با تکمیل ظرفیت خط دوم غدیر به میزان ۱۳۵ هزار متر مکعب به اضافه ۱۰ هزار متر مکعب آب شیرین کن و تامین مابقی آب مورد نیاز از آب حیات، نیاز آبادان به برداشت آب از بهمنشیر قطع می شود و انتظار داریم همچنان که در شهر خرمشهر ارتقای چشمگیری را در شبکه توزیع آب دیدیم در آبادان نیز این اتفاق بیفتد.

وی تصریح کرد: این طرح سه شنبه هفته جاری به طور رسمی و با حضور استاندار و سایر مقامات افتتاح می شود و از همان زمان بهره برداری رسمی نیز انجام می گیرد، انتظارمان رفع مشکل شوری آب آبادان از زمان آغاز بهره برداری رسمی خواهد بود.

نوشتن دیدگاه