تنها 13 روستای آبادان شبانه‌روزی آب‌ دارند

نماینده مردم آبادان در مجلس گفت: با راه‌اندازی تصفیه‌خانه بزرگ فاضلاب آبادان نیاز جمعیت 500 هزار نفری برطرف می‌شود.

جلیل مختار امروز اظهار کرد: با توجه به اینکه مشکلات آب و فاضلاب از دغدغه‌های اصلی مردم در این منطقه طی سال‌های گذشته است، از وزیر نیرو برای بررسی وضعیت شوری آب، مشکلات آب و فاضلاب، دعوت کردیم که در آبادان حضور پیدا کنند.

وی افزود: وضعیت شوری آب به دلیل کاهش دبی رودخانه‌ها باعث شده که میزان شوری آب در روزهای گذشته به 7 هزار میکروموس برسد، در حالی‌ که میزان شوری آب در حالت عادی کمتر از 3 هزار میکروموس است.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: طی تابستان سال گذشته یک تصفیه‌خانه اضطراری به ظرفیت 10 هزار مترمکعب آب (آب مورد نیاز شهرهای اروندکنار و چوئبده) در شهر اروندکنار راه‌اندازی شد.

مختار با بیان اینکه 66 هزار و 288 مشترک در آبادان از خدمات آبفا بهره‌مند هستند، عنوان کرد: با توجه به فرسوده بودن شبکه توزیع و انتقال آب، بیش از 5 درصد آب تصفیه‌شده در شبکه شهری هدر می‌رود.

وی توضیح داد: در شهرستان آبادان 79 روستا داریم که تنها 13 روستا شبانه‌روزی آب‌ دارند، اما مابقی تنها 16 ساعت آب‌ دارند، همچنین در شبکه توزیع و انتقال، 5 هزار مترمکعب هدر رفت آب شرب روستایی داریم که با شروع تابستان مشکلات در زمینه آب‌رسانی افزایش می‌یابد.

نماینده مردم آبادان در مجلس اظهار کرد: با حضور وزیر نیرو و در آبادان برای مقابله با کم‌آبی و تسریع در اصلاح شبکه فرسوده آب و فاضلاب راهکارهای لازم مورد توجه قرار می‌گیرد.

مختار از پیشرفت طرح ایجاد تصفیه‌خانه بزرگ فاضلاب آبادان خبر داد و گفت: با راه‌اندازی این تصفیه‌خانه و بهره‌برداری آن سال 98، در فاز اول نیاز جمعیت 500 هزارنفری برطرف می‌شود.

نوشتن دیدگاه