نقطه‌به‌نقطه آبادان باید اصلاح و تعمیر شود

شهردار آبادان گفت: ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای اصلاح و بازسازی معابر هزینه کرد که جز با تأمین اعتبار از سوی منابع مالی دولتی امکان‌پذیر نیست.

حسین حمیدپور در گفت و گوی ویژه خبری شبکه آبادان اظهار کرد: ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای اصلاح و بازسازی معابر نیاز است که جز با تأمین اعتبار از سوی منابع مالی دولتی امکان‌پذیر نیست.

وی افزود: در بین شهرداری آبادان و منطقه آزاد اروند حلقه مفقوده وجود داشته که با امضاء تفاهم‌نامه مشترک این مشکل برطرف شده و دنبال کار زیرساختی هستیم، نباید همیشه مشکلات و ناامیدی‌ها را بازگو کنیم کارها و پروژه‌هایی در سطح شهر در حال انجام هست و این جای امیدواری است.

شهردار آبادان عنوان کرد: نقطه‌به‌نقطه آبادان باید اصلاح و تعمیر شود قبلا در این زمینه کار شده بود ولی در این دوره با تلاش و پیگیری بیشتر نتایج خوبی خواهیم گرفت.

 

وی گفت: عمر مفید آسفالت خیابان‌ها در آبادان بین ۴ تا ۵ سال است از چند ماه گذشته برای اصلاح روکش معابر آسفالت و لکه‌گیری در حال تلاش هستیم.

حمیدپور در مورد لکه‌گیری و اصلاح آسفالت معابر گفت: باید در این زمینه کارهای زیرساختی انجام شود ما این حرکت مهم را شروع کردیم و بر اساس میزان خرابی و اولویت‌ها این کار زمان‌بر است.

وی اظهار کرد: تاکنون ۷ تفاهم‌نامه با منطقه آزاد اروند نوشته‌شده است که بر اساس اولویت در مناطق ذوالفقاری، شطیط و امیرآباد در حال انجام است.

وی افزود: بحث روشنایی معابر از وظایف ذاتی اداره برق است و شهرداری در قالب پروژه‌های تعویض لامپ فضای سبز پارک‌ها و معابر پیاده‌رو را در دستور کار قرار داده است.

 

شهردار آبادان عنوان کرد: هسته مرکزی شهر در ایام عید ترافیک سنگینی خواهد داشت. در جلسات گرفته‌شده با شورای ترافیک طرح تعویض حرکت معابر در هسته مرکزی برای روان‌سازی حرکت انجام می‌شود.

وی افزود: درزهای انبساطی تمام وضعیت پل ایستگاه 7 را زیر سؤال برده و در حال تلاش برای رفع این مشکل هستیم، انجام عملیات فنی و بتن‌ریزی زمان‌بر است و این مشکل ناشی از آن است که در دوره گذشته این بتن‌ریزی به‌سرعت انجام شد و نتیجه ایده آل را نمی‌توان در زمان کم گرفت، این پل تا پنج‌شنبه هفته جاری افتتاح خواهد شد.

حمیدپور در مورد مطالبات و حقوق کارکنان شهرداری گفت: عیدی پرداخت‌شده و تمام تلاش‌ها بنده و اعضای شورای شهر در حال انجام است که بتوانیم مطالبات به‌حق همکاران در قبل از ایام عید را پرداخت کنیم این دغدغه اصلی ما است.

وی افزود: امیدواریم که سال ۹۷ سال خوبی برای آبادان و خرمشهر باشد و نگاه در توزیع مبالغ ارزش‌افزوده در استان به دو شهر آبادان و خرمشهر بهتر شود.

دیدگاه‌ها  

+1 #1 امین 1396-12-10 09:26
سلام گفت ۱۲۰۰ میلیارد تومان نه ۱۰۰ میلیارد!
چرا اشتباه می نویسین بیشتر وقتها اعداد و ارقام رو
لطفا تصحیح کنین و اینکه باید این اصلاحها با کیفیت انجام بشه

نوشتن دیدگاه