رفع مشکلات آموزشی در آبادان و خرمشهر نیاز به کمک بیشتر دارد

نماینده آبادان در مجلس گفت: تنوع مشکلات در بخش آموزش و پرورش شهرهای آبادان و خرمشهر آن قدر زیاد است که ارائه کمکهای بیشتری را طلب می کند.

جلیل مختار در جلسه شورای آموزش و پرورش منطقه آزاد اروند در حضور وزیر افزود: اداره آموزش و پرورش آبادان، هزینه جاری برای انجام امور روزمره خود را ندارد. اضافه کاری سه ماهه ۹۵ و پنج ماهه امسال نیز هنوز پرداخت نشده و این امر سبب بی انگیزگی معلمان شده است.

وی اظهار کرد: مشوقهای مالی برای کارکنان شاغل در آموزش و پرورش وجود ندارد. حق محرومیت به کارکنان پرداخت نمی شود. قانون استخدامی کشور به معلمان شاغل در مناطق آزاد حق بهره مندی از حق محرومیت را نمی دهد این موضوع باید پیگیری و حل شود.

مختار با بیان اینکه عدم پرداخت حقوق حق التدریسی ها و نیروهای پیمانی به دلیل نبود اعتبارات لازم، بخشی دیگر از مشکلات آموزش و پرورش آبادان است، تصریح کرد: آبادان ۲۵۰ نیروی انسانی در بخش آموزش متوسطه اول و دوم، فنی و حرفه ای و هنرستان کمبود دارد ضمن آنکه به ۱۵۰ نیروی خدماتی به شدت نیاز دارد.

نماینده آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه برگزار نشدن دروه های آموزشی ضمن خدمت سبب افت کیفیت و کمیت آموزشها شده که از سرگیری این آموزشها امری ضروری و اجتناب ناپذیر است.

مختار با تاکید بر اینکه برخی بخشنامه های صادره از سوی وزارت آموزش و پرورش نیاز به اصلاح ساختاری و قانونی دارند، افزود: پرداخت هزینه برای برگزاری مسابقات در میان نخبگان شهرستان لازم است ضمن آنکه سالن های ورزشی نیز فاقد کف پوش مناسب هستند و باید اعتبارات لازم به آنها داده شود. مراکز فرهنگی و آموزشی ما نیز برای نوسازی به اعتبار نیاز دارند.

نوشتن دیدگاه