آمادگی کامل منطقه آزاد اروند برای ورود اتباع خارجی

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت: منطقه آزاد اروند با همکاری پلیس اطلاعات و امنیت عمومی ناجا، استقرار نهادهای امنیتی و با توجه به فراهم بودن زیرساخت های لازم، آمادگی کاملی برای عملیاتی شدن لغو رواید اتباع خارجی را دارد.

اسمعیل زمانی با اشاره به لغو روادید اتباع خارجی برای ورود به منطقه آزاد اروند، اظهار کرد: پلیس اتباع و مهاجرت ناجا در منطقه آزاد اروند مستقر شده اند و آمادگی کاملی برای پذیرش اتباع خارجی از تمام کشورها در این منطقه وجود دارد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند به روند تصویب قانون لغو روادید اتباع خارجی در منطقه آزاد اروند اشاره کرد و گفت: ورود اتباع خارجی جز قوانین مناطق آزاد است، ورود اتباع خارجی بدون روادید از مزیت های مناطق آزاد محسوب می شود که این مزیت و امتیاز به خاطر فراهم نبودن زیرساخت ها در منطقه آزاد اروند داده نشده بود.

وی افزود: با گسترش محدوده جغرافیای منطقه آزاد اروند و استقرار گیت های گمرک در مبادی ورودی منطقه آزاد اروند، زیرساخت های لازم برای ورود اتباع خارجی بدون روادید فراهم شد و این امتیاز به منطقه آزاد اروند نیز تعلق گرفت.

 

زمانی با تاکید بر آماده آماده بودن زیرساخت ها برای پذیرش اتباع خارجی در منطقه آزاد اروند، به برشماری اقدامات انجام شده در این راستا پرداخت.

وی اظهار کرد: پلیس گذرنامه آمادگی کاملی برای اجرایی شدن این قانون را دارد، مهرها ساخته شده اند، گیت های ورودی اتباع خارجه احداث شده و سایر زیرساخت های نرم و امکانات لازم نیز فراهم شده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند از برنامه ریزی برای بهبود خدمات دهی به اتباع خارجی هم اشاره کرد و گفت: در بخش اقامت هتل های خوبی در نظر گرفته شده است و آموزش های لازم برای نحوه برخورد با اتباع نیز انجام می شود، همچنین قراراست نقشه ها و علائم راهنمایی در سطح شهر به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی که حاوی اطلاعات عمومی و معرفی ظرفیت ها و جاذبه های گردشگری منطقه و محدوده جغرافیایی منطقه آزاد اروند است تهیه شود.

وی این امتیاز به عنوان فرصتی استثنایی برای سرمایه گذاری یاد کرد و لغو روادید اتباع خارجی و تسهیل تردد این اتباع به منطقه آزاد اروند مزیتی برای سرمایه گذاری دانست و توضیح داد: لغو روادید امتیازی برای سرمایه گذاران است چرا که امکان تردد نیروهای تخصصی آنها نیز فراهم شود.

زمانی ورود بیشتر مسافران، و توسعه گردشگری و توریسم درمانی را نیز از دیگر امتیازات اجرایی شدن این قانون در منطقه آزاد اروند برشمرد.

وی لغو روادید اتباع خارجی را پیام صلح و دوستی ایران اسلامی خواند و اظهار کرد: وقتی به اتباع خارجی بدون ویزا و به صورت آزادانه امکان ورود به بخشی از سرزمین اصلی ایران داده می شود ، پیام صلح و دوستی به همه ملت های جهان است.

نوشتن دیدگاه