نیروگاه‌های خورشیدی کوچک در منطقه آزاد اروند احداث می‌شود

معاونت فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند با اشاره به احداث پنل‌ها و سامانه‌های خورشیدی کوچک در این منطقه، گفت: اولویت احداث چنین سامانه‌هایی در منطقه با اقشار آسیب پذیر و کم درآمد است.

موعود شمخانی اظهار کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و برگزاری چندین جلسه کمیته راهبردی سامانه‌های خورشیدی منطقه آزاد اروند، بازدیدی نیز از طرح‌های نیروگاهی استان کرمان صورت گرفت.

وی با بیان این‌که استان کرمان پیشروترین استان در بحث بهره‌برداری از انرژی‌های تجدیدپذیر است، افزود: استان کرمان به عنوان یکی از پیشروترین استان‌ها به عنوان بهره‌بردار از انرژی‌های تجدیدپذیر می‌تواند الگویی مناسب و کارآمد برای اجرای طرح‌های انرژی‌های تجدیدپذیر در منطقه آزاد اروند باشد.

معاونت فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند تصریح کرد: منطقه آزاد اروند در راستای محرومیت زدایی و ایجاد کسب و کار و درآمد به عنوان متولی اصلی این طرح در منطقه تمام تلاش خود را انجام می‌دهد تا به بهترین شکل نسبت به اجرای چنین طرح‌هایی اقدام کند.

شمخانی عنوان کرد: این امر نیازمند هماهنگی و همراهی جدی ارگان‌های مختلف است و با توجه به تامین اعتبار از سوی کمیته‌های امداد امام (ره) برای طرح‌های اشتغالزایی و همچنین وجود بانک‌های عامل در این زمینه، نگرانی تامین اعتبار احداث سامانه‌های خورشیدی کوچک در منطقه تا حدودی برطرف شده است.

وی ادامه داد: پیشبرد بیشتر این طرح نیازمند فرهنگ سازی و توجیه طرح برای جامعه هدف و همچنین ایجاد هماهنگی و تعامل همه جانبه میان مجریان طرح است.

معاونت فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند با دعوت از سرمایه‌گذاران خاطرنشان کرد: با توجه به پایین بودن ریسک سرمایه‌گذاری در این زمینه و شرایط مناسب منطقه جهت احداث نیروگاه‌های خورشیدی، یکی از بهترین گزینه‌های سرمایه‌گذاری در منطقه احداث چنین نیروگاه‌هایی است.

نوشتن دیدگاه