فازهای ۲ و ۴ پالایشگاه آبادان ۱۸ هزار فرصت شغلی ایجاد می کنند

مدیر عامل پالایشگاه آبادان گفت: با آغاز عملیات اجرایی فازهای ۲ و ۴ پالایشگاه آبادان، ۱۸ هزار فرصت شغلی ایجاد می شود.

اسفندیار دائم الذکر ظهر امروز در حاشیه بازدید اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از شهرهای آبادان و خرمشهر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امید است نتیجه این بازدیدها تسریع در انجام پروژه های فاز ۲ و ۴ پالایشگاه آبادان باشد.

وی افزود: اعضای کمیسیون انرژی در این باره قول دادند تا با تمام توانشان پیگیر مسائل باشند و امید است تا نتایج این پیگیری رفع کاستی ها و مشکلات و خیر و برکت برای مردم باشد.

دائم الذکر بیان کرد: با اجرای فاز دو بیش از ۱۰ هزار نفر مشغول به کار می شوند. موضوع جذب نیرو از طریق اداره کار به صورت ثبت نام متقاضیان در سامانه تعریف و راه اندازی شده از سوی این اداره آغاز شده و پس از آن به فراخور تخصصهای لازم کار جذب نیرو انجام می شود.

مدیر عامل پالایشگاه آبادان اظهار کرد: هدف در این پروژه، بومی گرای است و نظر همه مسئولان بر همین است، اولویت با آبادانیها و خرمشهریهاست. فاز ۴ پالایشگاه نیز در ادامه فاز ۲ به انجام می رسد.

دائم الذکر گفت: در زمان حاضر این شرکت (شرکت پالایش نفت آبادان) با ژاپنی ها دو تفاهمنامه همکاری برای اجرای فاز ۴ با فاینانس دو میلیارد دلاری به امضا رسانده است. با راه اندازی این فاز، میزان تولید نفت کوره (مازوت) به زیر ۱۰ پی پی ام می رسد. با اجرای فاز ۴ نیز هشت هزار نفر مشغول به کار می شوند.

نوشتن دیدگاه