برنامه اصلی منطقه آزاد اروند خدمات رسانی به مردم این منطقه است

قائم مقام سازمان منطقه آزاد اروند، گفت: طی چهار سال گذشته در منطقه آزاد اروند 70 درصد کارهای فیزیکی انجام شده است.

عبدالله کعبی، روز دوشنبه در گفت گوی ویژه خبری صدا و سیمای مرکز آبادان با موضوع تردد بدون ویزا اتباع عراقی در این منطقه ، ضمن تسلیت به مناسبت ایام سوگواری سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین (ع) ،عنوان کرد: برنامه اصلی منطقه آزاد اروند خدمات رسانی به مردم این منطقه است.

وی افزود: از آغاز به کار منطقه آزاد اروند در گذشته 30 درصد کار فیزیکی انجام شده بود اما طی این چهار سال 70 درصد کار فیزیکی انجام شده است.

وی ادامه داد: ما در برابر مردم عزیز و شریف آبادان و خرمشهر احساس دین و تکلیف می کنیم و باید با کمک همه دستگاه های اجرایی به مردم خدمت کنیم.

کعبی با اشاره به پروژه های عمرانی انجام شده در این منطقه ، اظهار داشت: در بحث عمران شهری و خدمات شهری و زیرساختی کارهای بسیار زیادی انجام شده است.

وی افزود: با حضور مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور از کارخانه فولاد کاوه بازدید شد که این کارخانه از ماه آینده آغاز به کار می کند و روزانه 600 هزار تن فولاد تولید خواهد کرد و همچنین در این کارخانه حدود 600 نفر به صورت مستقیم مشغول به کار می شوند.

وی ادامه داد: کارخانه فولاد جهان آرا هم نیز با روزانه یک میلیون 200 هزار تن تولید فولاد و اشتغال زایی 2000 نفر به صورت مستقیم از ماه آینده آغاز به کار می کند.

 

قائم مقام منطقه آزاد اروند، توسعه اقتصادی در آبادان و خرمشهر را از اهداف اصلی این سازمان خواند و گفت: امروز ما با آمریکا در حال برابری هستیم و انتقاد های بیهوده باعث ایجاد ناامیدی و یاس می شوند و همچنین کسانی که انتقاد می کنند انتقادشان می بایست منصفانه باشد و ما نیز از انتقادهای منصافه و دارای راهکار استقبال می کنیم.

وی با بیان اینکه جذب توریست باعث اشتغال زایی فراوان می شود اظهار داشت: امروز ما به عنوان یک منطقه امن در سطح کشور می توانیم با جذب گردشگر اشتغال زایی کنیم و در قبال امنیت و آسایش مردم مسئول هستیم.

وی ادامه داد: مردم این منطقه در دوران دفاع مقدس مردانگی خود را به رخ جهانیان کشیدند و جانانه از این مرز و بوم دفاع کردند و همه کشور مدیون رشادت های مردمان این دو شهر عزیز هستند.

وی با اشاره به ورود اتباع عراقی بدون ویزا در منطقه آزاد اروند ، گفت: ورود اتباع عراقی از طریق مجاری قانونی صورت خواهد گرفت و اتباع خارجی که بدون ویزا وارد می شوند فقط می توانند در محدوده منطقه آزاد اروند تردد کنند.

کعبی افزود: ورود اتباع عراقی فعلا فقط برای استان بصره می باشد و در آینده ای نزدیک توافقات بین طرف ایرانی و عراقی برای ورود مردم این منطقه انجام خواهد شد.

وی با اشاره به جذب گردشگر و امکانات برای حضور گردشگران ، تصریح کرد: در منطقه آزاد اروند ما چندین هتل خوب و واحد های اقامتی در حال احداث داریم و همچنین توانایی و ظرفیت جذب گردشگر را در این منطقه داریم.

وی ادامه داد: سازمان منطقه آزاد اروند در بحث گردشگری با واحدهای اقامتی و دفاتر گردشگری همکاری خواهد داشت و ما در این منطقه ظرفیت پذیرایی از اتباع خارجی را داریم.

وی از حضور سرمایه گذاران کشور لهستان خبر داد و افزود: امروز هیاتی از لهستان برای سرمایه گذاری در بخش نیروگاه بادی به این منطقه سفر کردند و خواهان سرمایه گذاری در این بخش بودند.

 

کعبی با بیان اینکه در آبادان و خرمشهر جاذبه های گردشگری فراوانی وجود دارد ، گفت : خیلی از مناطق دیگر از جاذبه های گردشگری که در آبادان و خرمشهر وجود دارد بی بهره هستند.

وی افزود : آبادان و خرمشهر 570 هزار نفر جمعیت دارند و این در حالی است که منطقه آزاد کیش فقط 35 هزار جمعیت دارد.

قائم مقام سازمان منطقه آزاد اروند ، گفت : جاذبه های توریستی و گردشگری ما در منطقه آزاد اروند کم نیست اما آنها به مسافران و گردشگران معرفی نشده است همچنین در روستاهای آبادان و خرمشهر بهترین جاذبه های تفریحی و گردشی وجود دارد که باید آنها معرفی شوند.

وی گفت: برای ورود اتباع خارجی به این منطقه و ایجاد امنیت اخلاقی می بایست فرهنگ سازی کنیم و در این امر مهم همه دستگاه های اجرایی می بایست همکاری کنند.

کعبی با اشاره به اینکه دستگاه های نظامی و انتظامی در آبادان و خرمشهر با اقتدار برای امنیت مردم تلاش می کنند ، اظهار داشت که برای ایجاد امنیت و آسایش مردم به دنبال آن هستیم با نصب دوربین در مناطق ناامن آن ها را کنترل کنیم.

وی با اشاره به تردد زائران اربعین حسینی از مرز شلمچه، گفت: سال گذشته یک میلیون و 200 هزار نفر برای زیارت در اربعین حسینی به نجف و کربلا از طریق مرز شلمچه بدون هیچ مشکلی تردد کردند.

قائم مقام سازمان منطقه آزاد اروند هدف اصلی این سازمان را خدمات رسانی بهتر به مردم آبادان و خرمشهر دانست و افزود: ما برای توسعه اقتصادی و خدمات رسانی به مردم عزیز آبادان و خرمشهر از هیچ کوشش و تلاشی دریغ نخواهیم کرد و در خدمت مردم شریف این دو شهر هستیم.

نوشتن دیدگاه